Важливість: 
5
Скіфи були фашистами. Однозначно.

Ідея фашизму і його символіка мають давнє українське походження – про це повідомляє Плутарх в історії про скіфського царя Скілура, який правив у 2 ст. до н. е.

171203skifypektoral.jpg

Скіфська золота пектораль із Товстої Могили (фрагмент)
Скіфська золота пектораль із Товстої Могили (фрагмент)

Італійське слово фашизм походить від «фашина», що означає «в’язанка», «сніп». «Фашина» ж походить від латинського fascia (перев’язь) або fascis (зв’язка, пучок). Всі індоєвропейські (індоарійські) слова мають давньоукраїнське походження, тож очевидно, що латинське слово «фасція» (вязкія) – це спотворене українське «в’язанка».

Символом італійського фашизму був пучок перев’язаних прутів – символ державної і національної єдності. Це  й зрозуміло, адже фашизм – це національна єдність. «Один за всіх і всі за одного» – цілком фашистське гасло.

В’язанка як символ фашизму також має давнє українське походження. Існує легенда про скіфського царя Скілура (2 ст. до н. е.), яку повідомив давньогрецький письменник Плутарх, що жив у I-II ст. н. е.

За свідченням цього античного автора, перед своєю смертю Скілур наказав скликати всіх своїх синів і наближених. Разом їх було 80 осіб.

Коли вони прийшли, Скілур запропонував їм взяти по дротику і переломити його. Кожен без зусиль виконав волю царя.

Тоді Скілур взяв разом 80 дротиків і наказав зламати всю зв’язку. Це виявилося неможливим.

«Якщо ви будете триматися разом, – сказав цар, – то будете сильні й нездоланні, але якщо між вами не буде міцного союзу – вас легко перемогти».

Як бачимо, в якості символу національної єдності (скуфії, союзу, зібрання) Скілур представив нащадкам в’язку дротиків (фашину).  Його настанова триматися купи – відверто фашистська. Скіфський цар заповів нащадкам залишатися фашистами.

Фашизм – це різновид націоналізму, див.: Націоналізм, етатизм, лібералізм: виправлення імен, порівняльний аналіз

Наші інтереси: 

Досліджуємо походження понять. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка