Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Щоб мозок не старів. Три правила гострого розуму

Світ:

Для відтермінування старіння мозку необхідні новаторство і постійна активація. Термін agile сьогодні визначає успішність буквально будь-якого процесу. Як зробити власний мозок більш agile — гнучким, адаптивним до змін і швидким?

 

Автор методики «оздоровлення мозку» Норман Доїдж, наприклад, пропонує найпростіший і абсолютно безкоштовний спосіб, повідомляє НВ.Style.

1. Щодня ходіть пішки. Намагайтесь змінювати маршрути.

За результатами досліджень саме ходьба є ключовим фактором зниження ризику деменції (за дослідженнями аж на 60%). Пояснення, як і суть експерименту, сягають тваринного світу: коли тварини вирушають в пошуку їжі на незнайому досі територію, вони не знають, що на них чекатиме — втеча від більш сильного хижака, нова територія, нова їжа? Мозок в очікуванні невідомого активується, вивільняючи фактори росту, які діють як добриво для вибудовування нових зв’язків. І питання не в активному фізичному навантаженні чи виснажливих тренуваннях в залі. Щоденно ходіть пішки, і чим далі тим більше ви відтермінуєте деменцію. А це найбільший ворог мозку.

2. Навчіться танцювати, плавати, новому виду спорту.

З віком ми все менше і менше набуваємо нових звичок і отримуємо нові навички. В шкільні роки і в інституті вивчення нового і опанування різних видів активностей — заняття різними видами спорту, різні гуртки, клуби за інтересами — є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. А відтак всі вони постійно активують мозок і утворюють новий досвід — створюють нові нейронні зв’язки. З часом ми менше вивчаємо щось абсолютно нове, чимдалі користуючись набутими раніше знаннями і навичками. Для мозку це означає, що ми перестаємо його розвивати.

В більшості з нас мозок постійно зайнятий тим, що відтворює раніше набуті знання. Ми просто робимо те, що знаємо і вміємо. Дарма. Тому що для відтермінування старіння мозку йому необхідні новаторство і постійна активація. Обидві задачі можна реалізовувати, вивчаючи нові, незвичні рухи. Корисніше навіть, коли ці рухи поєднані за певним принципом і з урахуванням ритму. Чим складніше — тим краще для мозку.

Такі активності включають частину мозку, яка називається базальне ядро (nucleus basalis). Вона допомагає утворювати нові зв’язки в мозку, коли ми вчимося. Головне завдання — концентруватись на вивчені рухів. Ну і насолоджуватись. Від краси танцю і від мистецтва відтерміновувати через це красиве дійство і власне старіння.

3. Виспіться.

Знаємо, що виспатись «наперед» неможливо. А от використати літній час для більш якісного сну — це якраз те, що допоможе тримати мозок молодим. 
Нещодавнє дослідження, проведене в Університеті Рочестера в США, показало, що під час сну клітини мозку, які називаються глією (glia), відкривають спеціальні канали, які дозволяють усунути «відходи» та токсичне накопичення в мозку — включаючи ті самі білки, які накопичуються в деменції. На додаток до цього, поки ми спимо, новоутворені зв’язки — між нейронами, створеними в результаті навчання, що ми робили за день до цього — консолідуються і перетворюються на довготривалу пам’ять.

Літо — найкращий час для відпочинку. І для того, щоб допомогти мозку бути ефективним і здоровішим у новому бізнес-сезоні.

Наші інтереси: 

Розуміти природу речей. Використувати знання і досвід для того, щоб не старіти і довше залишатися працездатними.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи