Важливість: 
5
Щастя, Ща-з-тя, Щасти!

Щастя є найглибшим сенсом герба Володимира Великого, в основі якого зображення Ψ – букви Ща (щастя) і руни Альгіз (святість, захищеність).

Свастя, тобто стабільна Сва

Слово «щастя» етимологічно подібне до слова «свастя». Як ми вже знаємо, «свастя» має два значення:

1) сва (святість) + ст (сталість, стабільність, сталевість, стан) = «постійна, незмінна, стала святість», «стан святості».

2) «сва – с – тя» – «святість з тобою», тобто це вітання «хай буде з тобою святість» – як у Бгагавад-гіті:

До тебе боги припадають із вигуком: «Свасті!»

Тебе святі ріші благають: рятуй від напасті!

Первинним є перше значення – «постійна святість», яке згодом почали використовувати як побажання-привітання. Сва – це стан чистоти, просвітлення, гармонії.  

Щастя, тобто стабільна Ща

Подібним чином, щастя – це:

1) Ща + ст, тобто постійне «Ща», «стан Ща»;

2) Ща-с-тя, тобто «Ща з тя», «Ща з тобою», по-сучасному «Щасти!»,  «Щасливо!»,  «Хай Щастить!» – поширене прощання-побажання.

Залишилося з’ясувати, що таке «Ща»?

По-перше, це буква Щ, яка первинно виглядала так: Ψ (з нижньою рискою посередині).

У глаголиці з її виразним символізмом буква «ща» нагадує вагу, що перебуває у стані рівноваги, гармонії.

По-друге, на букву Щ починаються слова: «щирий», «щедрий» (звідси «щедрівка»), «щерть» («повнота»), «щасливий». Такими епітетами  зазвичай характеризують Бога-Творця, світлих богів і святих людей. 

По-третє, первинне зображення букви «ща» Ψ покладено в основу герба Святого Володимира Великого, який позначає боголюдину. 

Усе це дозволяє припустити, що корінь *ща означає відчуття найвищої радості, яке виникає внаслідок гармонійної триєдності божественного, духовного і фізичного. Ця найвища триєдність (Трійця, Ψ) реалізується в боголюдині.

Первинним є перше значення – «постійна боголюдська радість». Згодом його почали використовувати як побажання «Щасти!», "Щасливо!". Якщо «Сва» – це стан, то «Ща» – це відчуття. 

Індекс щастя

Еволюційна мета людини – наполегливо здійснювати самовдосконалення і перетворитися на боголюдину. На цьому шляху людина час від часу відчуває радість – це коли у ній «РА-діє». Таке відчуття щастя є короткочасним, бо це тільки нагадування про еволюційну мету людини і заохочення до самовдосконалення. Натомість при досягненні боголюдського стану Ра діє постійно – це дає відчуття Щастя в повному сенсі цього слова.

Посилення відчуття щастя для людини є головним орієнтиром і критерієм руху у правильному напрямку. Тому головним критерієм розвитку Вільної Української Держави є зростання Валового Національного Щастя (Gross National Happiness).  

Глибинний сенс герба Володимира Великого

Щастя (постійний гармонійний радісний стан боголюдини) є найглибшим сенсом герба Володимира Великого, в основі якого зображення Ψ – букви Ща (щастя) і руни Альгіз (святість, захищеність, щастя).

Нагадаємо, що на цьому гербі зображено аріянську ідею дружньої (ігрової) взаємодії Сокола Святого Духа і Лебедя шляхетної людини. У міру поглиблення цієї взаємодії часткове відчуття щастя стає глибшим і частішим, а після перетворення людини на боголюдину набуває стабільності й повноти («ущерть»).

Ключові слова: Гра (радісна дружня взаємодія), Воля (спроможність до відповідальної творчості), Боголюдина (людина зі свідомістю божественної істоти), Щастя (найприємніше відчуття гармонійної радості).

Продовження: Відкрито справжню назву герба Володимира Великого.

Зв’язок з прапором: ЩАСТЯ - найменування сонячно-блакитного прапора Вольної Української Держави (голосування)

Наші інтереси: 

Тепер знаємо, як називається наш державний герб - Щастя.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка