Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія і Китай поховали мрію про відкритий для всього світу вільний Інтернет

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Контроль над мережею стає найважливішим політичним завданням в Китаї, Росії і всіх диктаторських державах. Китайці подали приклад, створивши свою власну внутрішню закриту мережу, пов'язану із зовнішнім світом декількома каналами, які легко фільтрувати або навіть перекрити при необхідності.

19061903.jpg

Фото: Greg Baker / POOL / AFP

У китайській моделі знайшлися продовжувачі: Володимир Путін запозичив цю ідею у Сі Цзіньпіна, який називає його «найкращим другом», пише Pierre Haski у французькому тижневику Le Nouvel Observateur (L’Obs).

Основне положення закону стосується розміщення в Росії всіх серверів, які обробляють дані російських користувачів.

Розташування сервера не має значення, тому що інтернет розглядається як глобальний і незалежне простір. Але це відходить в минуле. Держави вимагають репатріації серверів і даних, що зокрема дозволяє їм відгородитися від світової мережі. У них в руках опиняється своєрідний рубильник, який дозволяє ізолювати країну від решти мережі або навіть «закрити» інтернет.

Китайці, безумовно, випереджають всіх. Вони усвідомили необхідність контролю ще в 1990-х роках, а його інструменти стають все витонченішими, будь то софт чи підготовка кіберполіцейських.

Інтернет - вже не та велика сила свободи, як раніше. У 2000-х роках лауреат Нобелівської премії миру Лю Сяобо називав його «подарунком небес», але сьогодні він переможений силами держбезпеки.

У Росії інтернет залишався відносно вільним до президентських виборів 2012 року, коли опозиціонери доставили неприємностей Володимиру Путіну за допомогою демонстрацій молоді, яка активно користується мережею. Новий закон є продовженням логіки контролю інформації, як в ЗМІ, так і в мережі. 

Наші інтереси: 

Усвідомлювати, що відбувається розділення світу на дві цивілізації. Холодна війна в інтернеті призведе до того, що РФ стане відсталою дикою державою, яка глушить інтернет-супутники. Вже склалися всі  передумови появи залізної завіси в Інтернеті.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Незважаючи на "глушилки", в радянський час слухали закордонні радіостанції "Голос Америки", Бі-Бі-Сі, "Радіо "Свобода" і "Вільна Європа". Я впевнений, що технічна думка народить засоби обійти обмеження.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Матриця підготувала агента Сміта. Скоро вони почнуть ловити Нео, Морфея і Трініті.
А далі.... перезавантаження Матриці!!! )))
РаДіймо, арії!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)