Важливість: 
3
Правило 1%: чому одні отримують все, а інші нічого? (+ наочне відео)

Щоб стати в 10 разів багатшими і успішнішими, не треба працювати в 10 разів більше і лізти зі шкіри. Просто використовуйте правило 1% – радить відомий блогер Джеймс Клір.

Сила кумулятивної переваги

Уявіть два дерева ростуть поруч. Кожен день вони змагаються один з одним за сонячне світло і вологу. Якщо одне дерево росте хоч трішки швидше за інше, воно стане трохи вище, отримає більше сонця і дощу.

На наступний день завдяки цій додатковій енергії воно виросте ще трохи вище. Згодом воно заглушить друге дерево і буде отримувати левову частку сонячних променів і поживних речовин із ґрунту.

Таке дерево дасть більше насіння, а значить, в наступному поколінні дерев цього виду стане теж більше. Цей процес буде повторюватися, поки дерева, які спочатку були трішки краще конкурентів, не займуть більшу частину лісу.

Ситуацію, коли зовсім невелику перевагу з часом збільшується, вчені називають кумулятивною перевагою.

Переможець отримує все

Схоже відбувається і з людьми. Як і дерева в лісі, ми часто змагаємося за одні й ті ж ресурси. Політики змагаються за голоси виборців, письменники – за місце в списку бестселерів, спортсмени – за золоті медалі, компанії – за потенційних клієнтів, телеканали – за нашу увагу і час.

Такий ефект, коли невелика різниця у віддачі призводить до неспіврозмірної винагороди, називають ефектом «Переможець отримує все».

Достатньо мати перевагу всього в один відсоток, одну секунду, одну гривню, щоб отримати 100% нагороди.

Будь-які рішення, пов’язані з обмеженими ресурсами, наприклад часом і грошима, природним чином приводять до ситуації, коли переможець отримує все.

Переможець отримує більшу частину

Ефект «Переможець отримує все», характерний для індивідуальних змагань, часто призводить до виникнення ефекту «Переможець отримує більшу частину» в інших сферах життя.

Опинившись у вигідній позиції (вигравши золоту медаль або отримавши директорське крісло), переможець починає накопичувати переваги, які допомагають йому перемагати знову і знову. Те, що спочатку було лише невеликим відривом, тепер стає більше схожим на правило 20/80.

Перемога в одному збільшує шанси перемогти і в іншому. А кожен наступний успіх тільки зміцнює становище переможців.

Згодом всі нагороди і переваги виявляються у тих, хто спочатку трохи перевершував конкурентів, а ті, хто трохи відставав, залишаються майже ні з чим. Цей принцип також називають "ефектом Матвія" по цитаті з Біблії «… Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться, хто ж не має, заберуть і те, що має».

Але тепер давайте повернемося до питання, заданого на початку статті. Чому все-таки тільки деякі люди і організації мають у своєму розпорядженні здебільшого переваг і благ?

Правило одного відсотка

Навіть невелика різниця в роботі з часом може призвести до нерівномірного розподілу привілеїв. Саме тому так важливі правильні звички.

Достатньо всього лише на 1% перевершувати конкурентів. Але якщо підтримувати свою перевагу сьогодні, завтра, день за днем, ви будете раз за разом перемагати за рахунок цього переваги. І кожна перемога буде приносити все кращі результати.

 

 

Це і є правило 1%. Не потрібно бути в два рази краще, щоб отримати в два рази більше. Потрібно бути краще тільки на 1%.

Джерело

Наші інтереси: 

Технологія успіху.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка