Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 175
  • Переглядів: 190

Посадовці Зеленського приголомшені жагою влади його помічника, державою керує Єрмак – The Times (Британія)

Категорія:

Спецтема:

З наближенням кінця першого виборчого терміну Зеленського високопоставлені урядові, військові, правоохоронні та дипломатичні джерела, багато з яких побажали залишитися анонімними, висловили стурбованість його зростаючою залежністю від Андрія Єрмака, якого звинувачують у зосередженні особистої влади та узурпації демократичних процесів.

24061005.jpg

Єрмак і його президент (фото SERGEY DOLZHENKO/EPA)
Єрмак і його президент (фото SERGEY DOLZHENKO/EPA)

На авіабазі НАТО в Бельгії 28 травня Президент Зеленський відсвяткував своє найбільше досягнення, привітавши п'ятьох нових українських пілотів F-16. Через його плече, ретельно позуючи перед камерами, з'явилася людина, яка уособлює його найбільшу ваду.

Так починається стаття Максима Такера (Maxim Tucker) в The Times.

З моменту запровадження воєнного стану у 2022 році, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до закінчення війни, влада Єрмака перевищила владу всіх виборних посадових осіб України, за винятком Президента. Деякі джерела в низці інтерв'ю навіть називали його "фактичним главою держави" або "віцепрезидентом України".

Дипломатичні джерела скаржилися, що він повністю контролює доступ до Президента, а посли G7, які сподівалися на аудієнцію з Президентом, замість цього отримали зустріч з Єрмаком.

Офіс Президента відкинув критику, яку називає "пропагандистськими атаками", наполягаючи на тому, що Зеленський регулярно зустрічається з послами, але часто перебуває за межами країни або має більш нагальні справи. Адміністрація стверджує, що критика пов'язана з прямим, але ефективним стилем управління Єрмака, вказуючи на його успіх в ініціативах, які включають залучення міжнародних партнерів до участі в саміті миру у Швейцарії наступного тижня.

"На цій роботі важко залишатися друзями з усіма, – сказав представник Офісу Зеленського. – Але президент Зеленський – це той, хто ухвалює всі ключові рішення".

Тим часом військові звинувачують 52-річного Єрмака в тому, що він тримав генерала Валерія Залужного подалі від Президента і, зрештою, організував його звільнення з посади глави Збройних сил у лютому. Єрмак, за їхніми словами, вважав Залужного конкурентом своїй владі.

"Люди в погонах рідко бувають задоволені політичними рішеннями, – сказала речниця Президента. – Валерій Залужний не був звільнений, його призначили послом у Великій Британії, що свідчить про високий рівень довіри".

Вона додала, що всі операції Офісу Президента під час воєнного стану регулюються спеціальними протоколами безпеки, і тому Єрмак має законну роль у штабі головнокомандувача і Раді національної безпеки та оборони відповідно до своїх конституційних повноважень.

Урядові інсайдери також звинувачували Єрмака у звільненні віцепрем'єр-міністра Олександра Кубракова минулого місяця після того, як він повідомив про спроби депутатів партії Зеленського підкупити його.

І генерал, і віцепрем'єр-міністр, який відповідав за інфраструктуру України, користувалися широкою повагою за свою чесність, компетентність і незалежність.
Зростає занепокоєння, що Зеленський дедалі більше покладається на жменьку місцевих підлабузників, і це побоювання посилюється, оскільки кількість чиновників, які мають прямий доступ до Президента, зменшується, тоді як команда Єрмака зростає.

"Я був серед п'яти осіб, які мали прямий доступ до Президента, це коло радників було надзвичайно обмеженим, – сказав Олег Устенко, колишній радник Зеленського з питань економіки, якого звільнили в березні без пояснення причин. – Тоді, ймовірно, є кілька десятків тих, хто консультує Єрмака, керівника апарату. А також ті, хто займається дрібними справами, – всі вони підпорядковуються керівнику Офісу, а у нього є кілька заступників".

Політичне виживання двох із цих заступників, Олега Татарова та Кирила Тимошенка, який зараз є ключовим радником міністра оборони Рустема Умерова, обурило антикорупційні організації, які вказують на повідомлення про їхню ймовірну причетність до корупційних скандалів.

"Попри всі вимоги міжнародних партнерів, Татаров все ще відповідає за реформу правоохоронних органів, що є божевіллям", – заявила Дар'я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.

Вона нагадала, що проти Татарова розслідується справа про хабарництво, і додала: "Замість того, щоб звільнити його, Офіс Президента дав вказівку новим прокурорам взяти його справу, і вони її закрили".

За словами високопоставленого співробітника правоохоронних органів, Єрмак використовує Татарова для забезпечення лояльності співробітників системи кримінальної юстиції. "Він надзвичайно ефективний, він знає систему і людей, які в ній працюють, – сказав чиновник. – Він не має жодних моральних обмежень і вміє накопичувати гроші" (Це дві базові властивості психопатів. – НО).

Татаров заперечує ці звинувачення, а також нещодавні звинувачення у хабарництві, висунуті колишнім керівником будівельної компанії. Він ніколи не був засуджений за скоєння злочину.

Корупція все частіше стає джерелом тертя між Білим домом і Києвом. Ентоні Блінкен, державний секретар США, під час свого візиту в Україну минулого місяця заявив, що Київ повинен "переконатися, що боротьба з корупцією триває всередині країни так само як боротьба з російською агресією триває на лінії фронту".

У той час українські солдати поспіхом копали окопи для відбиття російського наступу на Харків, дивуючись, чому їх не побудували раніше. Відповідь може полягати в тому, що Єрмак призначив свого колишнього заступника Тимошенка в Міністерство оборони, де йому доручено контролювати будівництво фортифікаційних споруд вартістю 647 мільйонів доларів.

Минулого року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що Тимошенко їздив на автомобілі Porsche Taycan і безплатно відпочивав на розкішному курорті, а також зловживав владою, дозволяючи підлеглим виїжджати за кордон всупереч мобілізаційному законодавству країни. Крім того, з'ясувалося, що він надав підроблені документи з метою приховування злочинів, що викликає запитання, як йому було надано таку серйозну роль у національній безпеці.

Ярема Дух, колишній співробітник штату попереднього Президента Петра Порошенка, сказав, що на звинувачення в корупції навколо оборони Харкова є "досить проста" відповідь: "Показати документи, показати плани, які не засекречені, і закрити звинувачення – ось, що б я зробив у цій ситуації".

Офіс Президента заявив, що критики не надали конкретних доказів на підтримку звинувачень у розкраданні, і що "незалежні антикорупційні органи розслідують діяльність нинішніх чиновників". Речниця сказала: "У нас нема недоторканних, але провина повинна бути доведена в суді".

Кремль намагається скористатися зростаючим впливом Єрмака, звинуваченнями в корупції та закінченням терміну повноважень Зеленського для створення брехливої пропаганди, стверджуючи, що Україна перетворилася на автократію. Попри занепокоєння щодо ролі Єрмака, українці все ще вважають Зеленського легітимним лідером країни, сказав Дух.

Навіть найзапекліші критики Президента кажуть, що у нього ще є час, щоб змінити курс. "Ми бачили, що Зеленський може бути зовсім іншим Президентом залежно від того, хто є керівником його штабу, – сказала Каленюк. – Його великою помилкою було довірити стільки повноважень Єрмаку, який явно сп'янілий від влади".


Що відбувається? Пояснення у статті "Союз «Єрмак–Зеленський» і три хвилі очищення від корпоративних психопатів – футурологічний прогноз" (+аудіо)

Наші інтереси: 

Досліджуємо феномен корпоративних психопатів. Читаємо іноземні видання, в яких можна знайти те, що не напишуть наші.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Судячи з тексту, стаття була написана в першій половині травня: "З наближенням кінця першого виборчого терміну Зеленського...". Готувалися якісь дії у зв'язку з втратою Зеленським легітимності 20 травня, але "щось пішло не так", тому політтехнологи з Білого дому перейшли до іншого плану.  Можливо, час настав саме зараз, тому статтю похапцем прив'язали до відвідування Зеленським 28 травня авіабази "Мелсбрук" в Бельгії.

Судячи з атаки на Єрмака, готується його усунення і перехоплення управління Зеленським, який самостійно нічого не вирішує з початку свого президентства. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Судячи з тексту, стаття була написана в першій половині травня: "З наближенням кінця першого виборчого терміну Зеленського...". Готувалися якісь дії у зв'язку з втратою Зеленським легітимності 20 травня, але "щось пішло не так", тому політтехнологи з Білого дому перейшли до іншого плану.  Можливо, час настав саме зараз, тому статтю похапцем прив'язали до відвідування Зеленським 28 травня авіабази "Мелсбрук" в Бельгії.

Судячи з атаки на Єрмака, готується його усунення і перехоплення управління Зеленським, який самостійно нічого не вирішує з початку свого президентства. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

До речі, нині активно просувається книга Альдо Андреа Кассі "Убити тирана. Історія тираноборства від Цезаря до Каддафі" (2023). Соупаденіє? :)

Цитата з реклами книги: "Не існує тиранів, яких не можна усунути силою, ба більше, тиранія зумовлює можливість убивства тирана не тільки де-факто, але й деюре. Починаючи з Давньої Греції, західна політико-правова традиція замислювалась над обставинами, що уможливлюють убивство тирана на законних підставах".

Так що все буде легітимно, прозоро, гуманно і демократично.

Все, що робиться з власної волі, – добро!