Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Помeр відомий поет, драматург і публіцист Львівщини Микола Петренко

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

На 95-му році життя у Львові помeр відомий український письменник і поет, автор понад 100 книг Микола Петренко.

Як повідомляє видання lviv1256.com, поет помeр зранку суботи, 10 жовтня, в одній із міських лікарень, де перебував останні кілька тижнів.

Микола Петренко народився у 1925 році в Полтавській області. Під час Другої світової був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання в нацистських концтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР, зокрема на Камчатці. У неволі почав писати свої перші вірші.

У 1951 році Микола Петренко закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював у місцевих газетах, редактором Львівського телебачення, кореспондентом «Літературної України». У 1957 р. вийшла перша поетична збірка «Дні юності». Загалом Микола Петренко є автором понад 100 книг: поетичних збірок, прози, п’єс, публіцистики тощо.

Микола Петренко створив низку відомих пісень з Володимиром Івасюком, Ігорем Білозором, Миколою Колессою, Анатолем Кос-Анатольським, Богданом Весоловським. Свого часу на весь СРСР гримів його романс «Намалюй мені ніч», який залишається популярним і досі.

Микола Петренко був членом Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій, а у 2011 році йому призначили державну стипендію як видатному діячу культури і мистецтва.

 

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини