Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 114
  • Переглядів: 122

Опозиція Вікторії Спартц. Чому перша українка в Конгресі США не підтримала допомогу Україні

Категорія:

Спецтема:

20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила рішення про виділення Україні майже 61 млрд доларів допомоги. Але те голосування показало, що більшість республіканців (112 проти 100) допомогу не підтримали. Серед тих, хто був проти, була й перша українка, обрана до Конгресу – Вікторія Спартц.

22071201.jpg

© Victoria Spartz/Twitter

У 2020 році уродженка Носівки, що на Чернігівщині (дівоче прізвище Кульгейко) пройшла в Палату представників від одного з округів штату Індіана. Тоді українські ЗМІ масово висвітлювали історію українки, яка досягла успіху на чужині.

Коли ж Росія здійснила повномасштабне вторгнення, Спартц була серед тих республіканців, які виступали за надання допомоги Україні. Вона була поряд з президентом Байденом під час підписання ним ленд-лізу та однією з перших американських політиків відвідала Україну навесні 2022 року, пише BBC NEWS Україна.

Проте незабаром конгресвумен стала одним з найбільших критиків української влади та надання Києву допомоги без належної підзвітності.

Все почалося з критики політики українського керівництва і президента Байдена в липні 2022 року, коли Спартц закликала контролювати допомогу, виділену Україні.

"Президенти Байден та Зеленський повинні припинити грати у політику з життями людей, а Конгрес має імплементувати належний контроль в Україні", – наголошувала конгресвумен.

Вона висунула вимогу до президента Байдена – мати чітку стратегію щодо України та узгодити безпекову допомогу з цією стратегією. А до президента Зеленського – "припинити грати в політику та театр" і почати краще керувати для підтримки армії та місцевої влади. Конгресу ж вона запропонувала встановити належний нагляд за критичною інфраструктурою та доставкою зброї та допомоги Україні.

Вікторія Спартц відзначала, що шість разів відвідувала Україну під час війни й добре розуміється на внутрішній ситуації. Під час цих візитів вона, зокрема, зустрілася з опозиційно налаштованими до Володимира Зеленського політиками, такими як мер Дніпра Борис Філатов та бізнесмен Геннадій Корбан, якому Зеленський у липні 2022 року припинив українське громадянство.

8 липня Спартц повідомила, що звернулася до Байдена з листом, в якому закликала розслідувати звинувачення керівника офісу президента Андрія Єрмака у сумнівних зв'язках з Росією, а його заступника Татарова звинуватила у блокаді роботи антикорупційних органів.

Зміст листа був опублікований лише частково, одна з його частин була закрита чорним прямокутником. Документ одразу викликав увагу в Україні.

Свої висновки щодо Єрмака Спартц зробила, за її словами, на основі "різноманітних розвідувальних даних, дій пана Єрмака в Україні та його ймовірних домовленостей із Росією".

Вона наголосила, що Конгресу необхідно терміново отримати інформацію, щоб підтвердити або спростувати звинувачення на адресу керівника офісу президента, а також розкритикувала адміністрацію Байдена за рівень та швидкість безпекової допомоги.

У листі вона також звернула увагу на те, що Єрмак призначив Татарова своїм заступником з правоохоронних органів для боротьби з корупцією.

"Якби пан Єрмак був державним діячем, як людина із без того з сумнівною репутацією, він би подав у відставку цієї зими, коли запевнив українське керівництво в тому, що жодного нападу з боку Росії не станеться, що знизило готовність України. Однак ніколи не пізно вчинити правильно", – відзначила вона.

Єрмак тоді заявив в інтерв’ю NV, що заяви Спартц не вплинули на комунікацію з Вашингтоном.

2023 року Спартц стала однією з основних опоненток політики президента Байдена щодо України та пов’язувала виділення грошей з вирішенням проблеми захисту південного кордону від нелегальної міграції. При цьому вона критикувала Білий дім за повільне надання допомоги Києву.

У серпні 2023 року конгресвумен заявила, що Байден намагається політизувати питання і "продовжує повільно надавати військову допомогу Україні, яка коштує багато грошей американцям і багато життів українцям", і продовжує нехтувати безпекою кордонів країни.

Восени 2023 року вона опинилася в таборі противників виділення додаткової допомоги на 61 млрд доларів. Законопроєкт, який передбачав допомогу також Тайваню та Ізраїлю, на кілька місяців застряг в Палаті представників.

Окрім того, вона розкритикувала те, що Білий дім не реалізував закон про ленд-ліз.

В інтерв’ю Newsmax у січні 2024 року Спартц заявила, що "Байден провалив Україну", так і не застосувавши закон про ленд-ліз, який вимагав би більше підзвітності від української влади.

В лютому 2024 року Спартц ще раз повторила CNN, що не буде підтримувати пакет на 61 млрд, а також назвала його "фондом брудних грошей".

Спартц наголошувала на високій ціні, яку США заплатили за участь в безкінечних війнах, і на провалі зовнішньої політики Байдена, через яку "тепер світ у вогні".

"Це просто ще один хибний вибір, наданий нам тими ж розумними "інтелектуалами", які подарували нам В’єтнам та Ірак і з ганьбою повернули Афганістан Талібану", – відзначила Спартц у заяві 5 березня.

Додатковим фактором, який міг вплинути на її позицію, може бути критика з боку її конкурента на праймеріз серед республіканців на її окрузі в Індіані Чака Гудріча, який заявив, що вона ставить своїм пріоритетом політику "спочатку Україна" і нібито надає перевагу політиці допомоги Києву замість безпеки кордонів.

Спартц подібні звинувачення відкидала. Консультант її кампанії Ден Хейзелвуд заявив, що вона виступає проти "відкритого чека" і за підзвітність для оборонної допомоги Україні.

До нового законопроєкту про допомогу, який Палата представників розглянула у квітні, вона запропонувала внести 5 поправок, зокрема: заборонити президенту США відправляти зброю безпосередньо зі складів американської армії та списувати борги, які виникли після надання допомоги в кредит, прибрати кредит на 7,8 млрд для фінансової допомоги Україні. Всі поправки конгресмени відхилили 20 квітня.

Поведінку Вікторії Спартц насправді легко пояснити, якщо взяти до уваги те, що вона американська політикиня, яка підзвітна своїм консервативним виборцям з 5-го округу штату Індіана, зауважує BBC NEWS Україна. Її округ вважається найбагатшим в цьому штаті за середнім доходом мешканців.

"Чому зараз від неї такі дійсно неконструктивні та стримуючі допомогу Україні пропозиції – частково це повʼязано саме з її намірами йти на наступних виборах по 5-му округу Індіани (кому цікаво – подивіться його особливості). Ну і тому, що вона "обпеклася" в Україні та отримала конфлікт із впливовим можновладцем", – пише у Фейсбук колишній посол України в США Валерій Чалий.

В інтерв'ю BBC у травні 2022 року Спартц заявила, що не підтримує Дональда Трампа в усіх питаннях. Проте саме його політику щодо України вона відстоює останні півтора року в Конгресі.

Належність до прихильників Дональда Трампа – це певна гарантія успіху, адже три чверті республіканців підтримують експрезидента. Врешті-решт Трамп має великі шанси перемогти на виборах 2024 року, саме від нього походить чимала критика політики президента Байдена щодо російсько-української війни й обіцянки покінчити з нею в короткий строк.

Спартц може бути серед людей, які впливатимуть на політику Трампа щодо України у випадку його обрання.

"Враховуючи те, що Вікторія Спартц таки буде балотуватися на наступних виборах в Палату представників Конгресу США і, скоріше всього, переможе, я б порадив знайти шляхи взаємодії з конгресвумен, як би це не було складно", – пише Валерій Чалий.

В липні 2022 року ми писали, що Вікторія Спартц всерйоз узялася за розчистку українського корупційного гадючника.

У серпні 2022 р Вікторія Спартц заявляла, що голова Офісу Президента України Андрій Єрмак блокує доставку військової допомоги безпосередньо до військових підрозділів на передовій, ускладнюючи бюрократію.

Додатково:

Наші інтереси: 

"BBC NEWS Україна" дали притомний аналіз діяльності Вікторії Спартц на відміну від наших так званих журналістів, які закотили істерику про "зрадницю" Спартц після голосування в Палаті представників США 20 квітня.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
4
Середнє: 4 (1 голос)

З якого дива лівацька й антитрампівська Бі-бі-сі опублікувала об'єктивну статтю щодо Вікторії Спартц? Відповідь – через її гостру критику Єрмака і всього владного гадючника. Це означає, що кампанія на усунення психопатів від влади триває – і це добре. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
4
Середнє: 4 (1 голос)

З якого дива лівацька й антитрампівська Бі-бі-сі опублікувала об'єктивну статтю щодо Вікторії Спартц? Відповідь – через її гостру критику Єрмака і всього владного гадючника. Це означає, що кампанія на усунення психопатів від влади триває – і це добре. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Дуже ймовірно, що якби від голосу Вікторії Спартц залежали результати голосування, то вона б проголосувала "За". Проте тут результати позитивного голосування для України були наперед відомі. Утримавшись від голосування, вона привернула увагу до своєї принципової позиції. І це спрацювало – он навіть ВВС про неї написала.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Додав нове відео з коментарем ситуації – дуже пізнавально. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!