Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Олексій Гончарук: "Започатковані позитивні зміни поставили на паузу"

Навколо Зеленського створили інформаційне поле щодо ситуації в країні. Міністрів Гончарука «злили» на догоду рейтингам. Президент і його найближче оточення залишилися з пристосуванцями сам на сам. 
 

Про це у своєму дописі на Фейсбук написав перший прем'єр-міністр України за президентства Зеленського Олексій Гончарук.

Він вважає, що рік тому був шанс для «бліцкриг» реформ. Одночасно почалися радикальні зміни у майже всіх сферах.

"Таку стратегію можна собі дозволити, якщо є команда, у якій впевнений. І ми були впевнені. Але на практиці виявилось, що в команді Президента було 3 типи людей:
— за зміни;
— за Президента;
— за себе.

Перший тип членів команди просував ідеї та боровся за зміни. Зараз їх залишилось дуже мало. Другий тип людей турбувався найперше за те, щоб не нашкодити Президенту. Це найближчі до нього люди. Майже сім’я. Третій тип людей — пристосуванці, які використали Президента як соціальний ліфт. Вони уникають «непопулярних тем», будують або свої годівнички, або відпрацьовують чи нарощують собі «рейтинг». Таких переважна більшість", - написав Гончарук.

Він вважає, що відсутність системного підходу, часті та невиважені кадрові рішення влади наразі демонструють тривожні сигнали. Започаткованим позитивним змінам якщо не «дали задню», то принаймні поставили на паузу:

— земельна реформа, яку «вихолостили» під тиском і провели майже для «галочки»;
— позбавлення СБУ та силовиків економічних функцій зупинилось; створення БФР заблокували;
— медична реформа, яку в найбільш відповідальний момент прибили дивними кадровими призначеннями, а потім узагалі поставили під сумнів її доцільність;
— побудова енергетичних ринків, де все частіше говорять про повернення адміністративного регулювання цін; а роль «вугільної генерації» знову посилюється;
— співпраця з МВФ тепер виглядає «вимушеним кроком, щоб запобігти дефолту», а не партнерством у структурних реформах заради розвитку;
— податкова реформа, яку відклали на невизначений термін;
— доступне кредитування для МСБ серйозно пробуксовує;
— заміна очільників відомств, де почався складний процес трансформації (ДФС, Державна митна служба, Державна екологічна служба...), що є яскравими сигналами про повернення корупції в Уряд;
— все інше (приватизація, «Велике будівництво», концесії) продовжуються або «за інерцією» або «під тиском», а їхнім лідерам майже щодня «переказують привіти» і розказують, скільки їм залишилось на посаді.
— Нових сенсів — «0».
Президента, на думку Гончарука, продовжують вводити в оману. 

Влада повинна керуватись не міфічними обіцянками, а крок за кроком будувати єдиний механізм задля добробуту людей та економічної стабільності країни. По-іншому це не працює, по-іншому ми маємо тільки зростання безробіття, підрив економіки та втрату довіри на міжнародній арені.

Отже, мій головний висновок за результатами першого року: якщо боїшся, то не обганяй.

Наші інтереси: 

Розуміти, що пішов відкат. Сподівання на "американський протекторат" у вигляді ліберального уряду Гончарука не справдилося. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Стан Кучеренко.
0
Ще не підтримано

Гончарук ставленник Сороса, а сорос це те саме що путін для України і світу тільки з іншої сторони... до того ж вся так звана соросня грають проти Трампа...

Варто прислухатися одним вухом до гончаруків і миловановів але на віру не брати

Коментарі

Зображення користувача Стан Кучеренко.
0
Ще не підтримано

Гончарук ставленник Сороса, а сорос це те саме що путін для України і світу тільки з іншої сторони... до того ж вся так звана соросня грають проти Трампа...

Варто прислухатися одним вухом до гончаруків і миловановів але на віру не брати

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

З оману президент поки що не повертався ;-)

Цитата:
Президента, на думку Гончарука, продовжують вводити в оману.

З іншого боку, якщо маленький президент раптом усвідомить, що "його вводять в оману", то він стає великим катом.
З третього боку - маленький президент добре усвідомлює, що "живе в омані", і йому така ілюзія подобається ("крутить дзигу" - х/ф "Початок", 2010); єдине, що він мав би ЩЕ в такому разі усвідомити - це те, що ілюзія завжди тимчасова. Далі слідує розплата.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)