Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Німецькі радники закликають Київ поважати незалежність Нацбанку

Група німецьких консультантів при уряді України закликає зберегти незалежність Національного банку. Вони не схвалюють включення посади керівника НБУ до пакету коаліційних домовленостей.

Група німецьких консультантів при уряді України, очолювана Рикардо Джуччі, вважає дії Національного банку з підтримання стабільності курсу гривні безальтернативними. Адже надмірні курсові стрибки загрожували перерости у панічну реакцію населення і тоді задля стабілізації Україні довелося б витратити значну частину валютних резервів. На цьому німецькі економічти наголошують в аналітичній записці "Гривня під тиском знецінення: щодо ролі Нацбанку", яку німецькі експерти оприлюднили у п'ятницю, 21 листопада.

Від серпня 2014 року гривня перебуває під потужним тиском знецінення. Реагуючи на нього, Нацбанк, який очолює Валерія Гонтарєва, запровадив цілу низку обмежень, щоб зменшити надмірний попит на іноземну валюту. До них належать, зокрема, обов'язковий обмін експортних валютних надходжень, заборона валютних розрахунків щодо імпорту без ввезення товару на територію України та інші обмеження. У Федерації роботодавців розкритикували валютні обмеження НБУ як порушення прав іноземних інвесторів.

Радники захищають непопулярні заходи

Німецькі радники наголошують, що НБУ вдався не до ринкових, а до адміністративних заходів, що, як і очікувалося, "ускладнили економічне життя". Однак додають, що умов для застосування ринкових інструментів не було. Через що німецькі консультанти сприймають фундаментальну критику на адресу Нацбанку безпідставною.

Дуже тривожними експерти також називають повідомлення про те, що посада голови правління НБУ також є частиною коаліційних торгів. "Лише незалежний центробанк може втілювати переконливу політику обмінного курсу, реалізовувати ефективний банківський нагляд всупереч приватним інтересам та залучати професійний персонал", - переконані радники. Вони закликають нове політичне керівництво України поважати незалежність НБУ. Цей ключовий принцип, зауважується в аналізі, має поширюватися і на інші державні інститути.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
НБУ
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи