Дослідження вчених Оксфордського університету показало, що попри високу якість дистанційної освіти у Нідерландах, учні початкових класів засвоїли лише 4/5 того, що вони зазвичай засвоювали за рік традиційному "живому" навчанні, пише 24 канал.Освіта.
Це відставання відповідає часу, коли були закриті школи. У дітей з неблагополучних сімей регрес був ще більш помітним, відзначають дослідники.
За їх словами, аналогічна ситуація склалася в багатьох країнах світу. До того ж в школах Нідерландів були створені одні з найкращих умов для віртуальної освіти.
Але навіть попри це, учні тут втратили в середньому 20% прогресу в знаннях через закриті школи. А діти батьків з низьким рівнем освіти відстали від своїх товаришів на 50%.
Ці результати підтверджують найгірші побоювання педагогів щодо локдауну.
Дослідник Арун Фрей каже, що вчителі та адміністрація шкіл у Нідерландах зробили величезні зусилля. Уряд забезпечив додаткову підтримку і фінансування – від якісного інтернету до надання житла і підтримки батьків.
Отож, умови в голландській системі були кращі, ніж у більшості сусідів. Наприклад, у Великобританії, де школи були закриті довше, наслідки, ймовірно, серйозніші.
Ще одне дослідження, проведене в першій половині 2020 року, свідчить, що дистанційне навчання не працює – школярі набагато гірше засвоюють предмети онлайн, ніж на уроках в класах.
Так, американські школярі освоїли програму англійської мови на 70%, а математики – тільки на 50%, у порівнянні з тим, що вони зазвичай встигають пройти за цей час.
А німецькі експерти підрахували, що закриття шкіл і дистанційне навчання обійдеться країні в 3,3 трильйона євро.
В Україні на дистанційне навчання вже перейшли майже 5 тисяч шкіл (це близько 30%) Також на самоізоляції через COVID-19 перебуває понад 1600 класів.
Розуміти, що в Україні ситуація не краща. Все, що зараз робить коронакриза, – це остаточне руйнування теперішньої системи освіти.
Все залежить від того, якими програмними засобами Ви володієте.
Коментарі
Підтверджую аналогічну ситуацію зі студентами як українськими так і польськими. Дистанційне навчання може бути ефективне як додаткова форма занять поряд зі звичайними заняттями.
Все залежить від того, якими програмними засобами Ви володієте.
"Сучасне" навчання основане переважно на насильстві. В умовах дистанційного навчання насильство реалізувати значно складніше. Для вмотивованого навчання дистанційні методи мають більшу ефективність, ніж традиційні. Слід пам'ятати, що реальна освіта - це результат вмотивованого навчання, на на яке більшість учнів не здатна. Навчання через інтелектуальне насильство - це ілюзія освіти. Реальність у тому, що більшість випускників шкіл реально мають незавершену початкову освіту. Це реалії традиційного навчання. Це прояв природного відбору вже на етапі навчання.
так звичайно, навчання - це інтелектуальне насильство і нема на це ради
Але результати цього насильства мізерні. Щось вартісне виходить лише за наявності внутрішньої мотивації, а вона є у небагатьох.
Решта так і завершують школу з незакінченою початковою освітою за будь-якої форми навчання.
Це як в яблуку - є зерно з якого проростає нове дерево, а є наповнення яке дає харч. Проте без наповнення не буде і зерна
Згоден, але дистанційне навчання підвищує якість насіння і не впливає на наповнення.