Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Молочна кислота не спричинює біль у м’язах

Світ:

Кожний, хто хоч раз переступав поріг спортивного залу, чув про те, що молочна кислота, яка накопичується в м'язах через нестачу кисню, є причиною хворобливих відчуттів після тренування (кріпатура). Насправді ж молочна кислота є основним паливом для м'язів під час фізичного навантаження, цитує New York Times доктора Джорджа Брукса (George Brooks), професора факультету загальної біології Каліфорнійського університету.

Теорія про те, що молочна кислота є причиною м'язової втоми, виникла ще на початку ХХ сторіччя. Це одна з класичних помилок в історії науки, стверджує Д. Брукс. Її поява перебуває в безпосередньому зв'язку з ідеями Отто Мейерхофа, що отримав в 1922 р. Нобелівську премію в галузі фізіології і медицини за відкриття зв'язку між споживанням кисню і метаболізмом молочної кислоти в м'язах. 

Інтерпретація цього відкриття, зроблена пізніше, широко відома: надходження кисню в м'язи в кількостях, менше необхідних, веде до лактатацидозу, який є причиною м'язової втоми. Насправді, зазначає Д. Брукс, що присвятив метаболізму молочної кислоти свою дисертацію, ця кислота використовується в якості енергії, утворюючись в тому числі і в м'язах, що одержують достатньо кисню. Міоцити перетворюють глюкозу або глікоген в молочну кислоту, що розщеплюється мітохондріями з утворенням енергії. З підвищенням тренованості здатність м'язової тканини метаболізувати лактат підвищується, особливо при коротких, але дуже інтенсивних фізичних навантаженнях,  підкреслив Д. Брукс.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Радіймо, друзі! Продовжуємо тему ельфізму.

Від гомо сімплекс до гомо триплекс: невідомі стадії людського розвитку – подкаст на Радіо Гартленд

Готові дізнатися, чому ваше життя – це як метаморфоз гусениці, але з купою екзистенційних криз і без кокона? У новому подкасті ми розбираємо сім стадій розвитку людини – від крихітного плоду до...

Останні записи