Важливість: 
5
Людина-армія: в інформаційній війні проти Мордору українці мають подвійну перевагу

Основою гібридної війни Росії проти України є розуміння українцями російської мови і, відповідно, вразливість щодо російської інформаційної зброї. Проте ми можемо перевернути ситуацію і початкову перевагу Росії перетворити на її слабкість.

191120-lyudyna-armiya-3.jpg

Хто бачив людину-армію? Ніхто її не бачив. Хто знає її шлях? Вона сама.
Хто бачив людину-армію? Ніхто її не бачив. Хто знає її шлях? Вона сама.
Попередні статті: 

«Початок інформаційної війни визначити неможливо, і це дає певні переваги агресорові. Але якщо об’єкт нападу встигне усвідомити, що проти нього ведеться інформаційна війна, то отримані агресором на початковому етапі переваги можуть обернутися проти нього самого» (Расторгуев С. П. Философия информационной войны. – М.: Вузовская книга, 2001. – С. 138).

Ми вже знаємо, що російська гібридна війна на 90% має інформаційний компонент, а в ньому 90% відведено російській мові. Москва працює за стандартним шаблоном: «мова», «ідеологія», «бойова платформа».

Російський бойовий контент генерується в Росії, росіянами, російською мовою. Мордор атакує мізки українців російською мовою.

Проте українці є двомовними – вони ще й володіють українською. Завдяки додатковому інформаційному каналу мають можливість вийти з площини інформаційної атаки.

Це дозволяє перетворити ворожі потуги на марну витрату ресурсів. Ворог битиме в порожнечу.

Понад те, перетворюємо російськомовний канал для зворотного інформаційного удару. Натомість україномовний канал застосовуємо для прискореного розвитку українців.  

Для цього треба дотримуватися лише двох правил:

1. Усе, що несе корисні знання і позитивні емоції, – від харчування до геополітики і метафізики – має викладатися лише українською мовою.

2. Усе, що подається російською мовою, має розповідати про поразки Росії і не давати жодної інформації для її посилення.

Завдяки такому цільовому розділенню інформаційних потоків, українці різко посилюють ефективність свого колективного інтелекту:

Усе, що сприяє розвитку і заслуговує довіри, циркулює в україномовній площині. Тут генерується об’єктивна аналітика, формулювання проблем і пошук шляхів їх вирішення, націленість на перемогу і творча синергія.

На нижчому рівні – у площині російської мови – українці генерують інформацію, яка ослаблює російську агресивність. Тут робиться наголос на російських поразках, труднощах, слабостях, уразливостях, небезпеках. Російською мовою – жодного кванту інформації, що може посилити Росію.

За такого підходу кожний українець може стати ефективним бійцем інформаційного фронту, який, наголосимо, складає 90% усіх бойових дій.

Для ведення такої війни не потрібні вказівки згори чи додаткові ресурси. Завдяки правильному застосуванню двомовності, кожен українець – це людина-армія.

Чого не може людина-армія? Такого не придумати. Все, що може будь-яка армія, може й одна людина.
Але будь-яка армія не може того, що може людина-армія.
Вона не може бути повністю непоміченою.
Вона не може повністю зберігати секрети.
Вона не може бути повністю дисциплінованою.
Вона не може битися, ніколи не проливаючи крові.
Хто бачив людину-армію? Ніхто її не бачив.
Хто знає її? Ніхто.
Хто знає її шлях?
Вона сама.

Володимир Тарасов. Принципи життя (книга для героїв)

Продовження: Стратегічна п’ята колона: проект «російська Україна» або «інша Росія»

ТНМК - Банзай!

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Розвиваємо інформаційну культуру. «Українцям – українською, росіянам – російською» – принцип сучасної інформаційної війни.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка