Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 4
 • Переглядів: 7

Квартира в іпотеку: переваги, ризики та особливості придбання житла у цей спосіб

Далеко не кожен може придбати житло, сплативши всю його вартість одразу. Проте існує спосіб вирішення цієї проблеми – взяти квартиру в іпотеку. Цим способом користується досить велика кількість українців, адже це дозволяє заселятися в омріяну квартиру, сплачуючи її вартість поступово, певними частинами. У цього рішення є як безумовні переваги, так і певні недоліки, на які слід звернути увагу. Експерти київського агентства з нерухомості La Vida поділяться важливою інформацією з усіма, хто планує обзавестися власною квартирою саме у такий спосіб.

Чому обирають житло в іпотеку

До того як купити квартиру в іпотеку, варто розглянути плюси та мінуси даного рішення. Зокрема, продаж квартир в іпотеку користується попитом у зв’язку з наступними перевагами:

 • Власне житло. Позичальник отримує реальний шанс придбати житло, і це найважливіша перевага іпотеки. Таким чином, не доведеться переплачувати за оренду житла, адже у власну квартиру вже можна заїжджати та жити в ній.
 • Часткова економія. Порівняно з орендою чужого житла, ви не залишитеся ні з чим, адже квартира в іпотеку вже готова для заселення. Окрім цього, заощадити можна за допомогою субсидій і певних пільг, які надаються банками.
 • Своєчасність. Доки гроші на квартиру збиратимуться, її вартість неодноразово встигне піднятися.
 • Інвестиція в нерухомість. Найбільш вигідно вкладати гроші у квартири. Помешкання завжди можна здати в оренду або продати. Також квартира в іпотеку заощаджує кошти, які могли б бути витрачені на оренду чужого житла.
 • Страхування. Банк страхує випадки втрати позичальником працездатності.

Таким чином, за допомогою іпотеки ви отримуєте основну вигоду – вирішення своєї проблеми, але за це доведеться заплатити.

Основні недоліки придбання квартири в іпотеку

1Wr7KGI_-wtetk-q2xzQnWNHA0EH9ZrveyMOj9XsJQe9_vP1a4s4c2kUNAPKn5WJtyfQ7novMzJhakxud0_0zWXyCvii-S9XH58IW4XF7pdXJPkFPNGNCo1NbnQmg0yy_08vhOrYOF1JwUoT46IfRPk

Іпотека може стати як зручним виходом зі складної ситуації, так і джерелом додаткових труднощів. Насамперед, варто усвідомлювати, що практично за кожним кредитом стоїть брак власних коштів. Тобто позичальник отримує від банку послугу, яка має бути стовідсотково сплачена.

Користувачі виділяють недоліки, які приховує у собі такий спосіб придбання нерухомості:

 • досить висока вартість кредиту;
 • переплати можуть бути значними – до них належать виплати за кредитом, оформлення обов’язкового страхування, оплати нотаріуса;
 • складність оформлення – до позичальника висувається низка вимог;
 • довгі терміни – іпотека оформлюється як довгостроковий кредит, просто у більшості випадків він може бути закритий раніше зазначеного строку;
 • ризик втрати житла – як і в будь-якому довгостроковому кредиті, необхідно суворо та вчасно вносити щомісячну оплату, адже якщо цього не відбувається, банк може відібрати квартиру.

Отже, чи варто купляти житло в іпотеку? На це питання не може бути однозначної відповіді. Коли йдеться про такі довгострокові кредити, потрібно завчасно прорахувати всі можливі ризики. По-перше, розмір регулярних виплат має становити не більше ніж 40% ваших доходів за місяць. По-друге, обов’язково продумайте, як ви будете діяти у разі втрати джерела доходу. Особливо це актуально сьогодні, коли українці втрачають роботу у зв’язку з війною. Для цього потрібно мати певну фінансову подушку.

Також необхідно максимально уважно вивчити кожну умову, у відповідності до якої банк надає кредит. Ознайомтеся з розміром і періодичністю потрібних виплат, з’ясуйте юридичні моменти та врахуйте інші не менш важливі деталі. Для цього перед укладенням договору іпотеки краще скористатися послугами професіонала, щоб не проґавити жодного моменту. Зокрема, такі послуги надають агентства з нерухомості.

Наші інтереси: 

Житло, фінанси.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи