Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 13
  • Переглядів: 20

Конспірологія

переклад з гузького нарєчія
Те, що відбувається – це бенефіс імператора Сі. Це він їде приймати парад. Це до нього на прийом летять вожді М'янми, Монголії, В'єтнаму, Папуа-Нової Гвінеї, африканських країн. Це перед ним поспішає проявити лояльність Вучич, що проривається через півсвіту.

8 травня.
Рай для конспірологів та історичної белетристики.


1.В режимі реального часу на наших очах відбувається розстановка сил перед глобальною сутичкою.
Путін явно бачив ці дні такими. Він готував тріумф 5 років. Він мав на меті можливість стати головною дійовою особою на святі світового масштабу. Але до 25-річчя правління російський вождь скотився до ролі другорядного персонажа на своїй території. Це прикро.
Ще образливіше для фігуранта, що все це розуміють і особливо не приховують. Наприклад, президент Азербайджану Ільхам Алієв наочно показав, що бажання Путіна навіть у принципових для московського лідера питаннях можна ігнорувати.
Щоб вмовити Алієва приїхати на парад, до Баку 5 днів тому літав предстоятель РПЦ Гундяєв. Але його місія закінчилася провалом.
Через підконтрольні ЗМІ Баку заявив: тему зі збитим Росією літаком не закрито, ми знаємо винуватців, вони не покарані. Поки що це не зміниться – будуть проблеми.
Нюанс у тому, що винуватці – це Рамзан Кадиров та його васали. Яких Путін торкнутися не може. Хвиля публікацій, що Кадиров через хворобу готується до відходу і просить призначити наступника, лише наголошує на факті: Путін на своїй території не всесильний. Що різко знижує його у статусі.  

2. Те, що відбувається – це бенефіс імператора Сі. Це він їде приймати парад. Це до нього на прийом летять вожді М'янми, Монголії, В'єтнаму, Папуа-Нової Гвінеї, африканських країн. Це перед ним поспішає проявити лояльність Вучич, що проривається через півсвіту.
Рівно рік тому Сі відвідав із державним візитом Белград. Що багато хто сприйняв як легалізацію китайського плацдарму в Європі (другою частиною якого мала стати Угорщина). Вучич кидається між ЄС та Росією, явно хоче зорієнтуватися в обстановці. Він встояв під час хвилі протестів, але йому потрібна опора та козирі в діалозі з тим же Брюсселем, які Путін вже не в змозі забезпечити.

3. 7 травня в «Російській газеті» (максимально офіційне видання РФ) було опубліковано статтю імператора Сі «Уроки минулого заради майбутнього». Де він чорним по білому пише, заради чого насправді збираються присутні:
Поточний рік ознаменований 80-річчям звільнення Тайваню від японської окупації. Китаю над Тайванем. Історичні та юридичні факти як такі не підлягають сумніву. Авторитет резолюції 2758 ГА ООН не заперечує.
…Ми ​​високо цінуємо, що російська сторона неодноразово підтверджувала свою відданість принципу "одного Китаю" і визнає Тайвань його невід'ємною частиною, виступає проти "незалежності Тайваню" в будь-якій формі, твердо підтримує всі (!) заходи китайського уряду та народу щодо возз'єднання країни»…
Китайський лідер прямо каже: хочете новий світовий порядок - це можна, але треба закрити одне питання в рамках нинішнього - Тайвань. Всі, хто приїде до Москви, фактично підтримають претензії Пекіна.
Події 9 травня у Москві – це перший акт. Друга відбудеться восени 2025 року на Далекому Сході. У вересні стороною, що приймає, буде КНР, Путін вже взяв зобов'язання бути присутнім. Ось там і відбудеться генеральний огляд конфліктуючих сил.

4. 7 травня Трамп підписав декларацію про встановлення 8 травня Дня перемоги у Другій світовій війні. Чим ще більше розмив становище Москви.
Це діяння формально суперечить логіці, навіть з тексту самої декларації. Бо там зазначено, що США розпочали війну після атаки на Перл-Харбор. Але американські війська атакувала не нацистська Німеччина. Проте нікого більше не згадано.
Єдиним натяком на логіку в цій ситуації є інше діяння Трампа цього ж дня: призначення американського посла до Китаю з напутньою промовою в овальному кабінеті.
Ймовірно, у Білому домі почали усвідомлювати, що їхнє прагнення відірвати Росію від Китаю є нереалістичним. Саме тому зроблено спробу увірватися в символічний ряд, щоб не лише Сі виглядав переможцем циклу після Другої світової війни.
Сьогодні ж міністр фінансів США Скот Бессент назвав Путіна військовим злочинцем, «з яким треба говорити», зрівнявши його з розгромленою Японією. У Кремлі точно не зрадіють таким аналогіям.  
Розіграти тему перемоги восени Вашингтону буде складніше. Тому що доведеться тупцювати головним союзником в АТР, з яким зараз непрості відносини через тарифи. Плюс традиційно буде хвиля критики за ядерні удари по Хіросімі та Нагасакі (а США буквально сьогодні заявили, що у травні отримають нові зразки ядерних бомб).
Китай же виступає з позицій національно-визвольних змагань, що робить його пафос більш легітимним.

5. Ще один фактор, який втрутився в плани Путіна, – загострення між Індією та Пакистаном. Світ дивиться не на Москву, а чекає, про що домовляться сторони, що конфліктують. На поверхні – дві обставини.
Перше: червоною ниткою оцінок у всьому світі є констатація, що конфлікт тримається в рамках через володіння сторонами ядерної зброї. І як висновок відбувається реанімація ЯЗ як зброї стримування. Отже, треба прагнути його отримати будь-яку ціну.
Друге: реакція з боку Індії відразу виглядала надмірною, одночасно були призначені винні та запущена військова машина. Настільки навіть США були змушені озвучити де-факто пропакистанську позицію – про необхідність розслідування тощо.
Напевно, цьому можуть бути якісь внутрішньополітичні обґрунтування для Делі. Але для зовнішнього світу на поверхню був витягнутий факт: всі інфраструктурні проекти Китаю та Пакистану знаходяться в 70-80 км від індійської території.
Становище ускладнюється тим, що частину місцевості в горах, які вважає Індія спірною/своєю, Пакистан передав Китаю. І вся логістика щодо сухопутного Китайсько-Пакистанського економічного коридору може опинитися під загрозою. Модель ми зараз бачимо: теракт із жертвами – ескалація.
Однак у різних виданнях, які висвітлюють теми оборони і безпеки, з'являється висновок: Пакистан у конфлікті показав себе більш переконливо.
Для нас це важливо як мінімум у двох аспектах. Як те, що відбувається, вплине на бажання Індії закуповувати російську нафту? Як це вплине на світовий ринок озброєнь?
За такого масштабу конфліктуючих сторін жодних звичайних озброєнь не вистачить. Індія та Пакистан явно будуть зацікавлені у освоєнні досвіду сучасної війни з масовими недорогими рішеннями.
6. На цьому фоні симптоматичні події відбуваються у Європі. Так співпало, що саме цими днями заступив на посаду новий канцлер Німеччини, голос ЄС тепер стане твердішим. І одразу прозвучало раніше немислиме.
Про націленість ФРН на створення своєї ядерної зброї я вже писав. Крім того, я спеціально перевірив: напередодні ювілею (75 років) НАТО, 3 квітня 2024 р. я зробив посаду, де зазначив: «…Спільний тренд зрозумілий – перекладання більшої відповідальності на європейських членів НАТО. Що неможливо реалізувати без радикальної зміни підходів до оборони у Німеччині. Прямим текстом – без ремілітаризації Німеччини».
Говорити вголос про ремілітаризацію Німеччини 80 років було непристойно.
7 травня прем'єр Польщі Дональд Туск заявив: «Нелегко, враховуючи історію, сказати вголос, як прем'єр-міністру Польщі, що я дуже хотів би, щоб Німеччина озброювалася швидше та інтенсивніше. Збройна Німеччина у Польщі — непопулярне гасло, але, на щастя, сьогодні ми живемо за часів, коли є інша Німеччина, інша Польща, інші погрози».
Три роки тому це було неможливо. Табу більше нема.
По суті це ще одне свідчення, що сторінка перевертається. Уся Європа знову на межі великої війни, від якої намагалася тікати. Вдавати, що це стосується лише України – вже не виходить.
Кремль знову хоче відновити берлінську стіну. І завдання виглядає простіше, т.к. США це не надто лякає.
Тепер обмежувач амбіцій Кремля – у Пекіні. Якому ЄС може бути потрібним для вибудовування партії з Вашингтоном.
7. Масштаб того, що відбувається, добре зрозумілий через те, що на глибокий третій план відсунуто колись фундаментальну подію для світу: вибори нового глави католицької церкви (1,4 млрд осіб). Новий лідер прийме організацію у розпал глобальних змін. Але конклав просто загубився.
8. І ось у цьому всьому Україна має знайти своє місце, щоб вижити.
Для Китаю ми не існуємо як суб'єкт, від слова зовсім. В ієрархії інтересів США – ми десь у кошику розмінних фігур. Європа поки що ставиться до нас як донора органів, який виграє час. Кон'юнктура серед сусідів погіршується. Події у Румунії можуть качнути ще й Молдову.
Але в ці дні проявилося у всій красі: джерело сили – всередині.
Україна досить велика для регіону і має важливі знання для світу. Тому не можна ігнорувати, тож все одно будуть партнери.
Питання в тому – ми пройдемо цей шлях за найгіршим сценарієм у коридорі, або поборемося за краще.
Єдиний шанс поборотися за краще, тобто зберегти велику країну, утримати близьку до ЛБС територію, щоб повернути людей та відновитися – це перемога над мракобіссям усередині. Яке весною лізе з усіх щілин.
Але це потрібно розбирати окремо.
9. Зараз ми проходимо етап, коли вирішується: комплекс інтересів виштовхне Росію до деескалації чи ні? Все готове. Китай може це зробити за один клік. Чим, окрім іншого, доведе: США не впоралися, а ми можемо.
Або може штовхнути Путіна в жорсткий персональний клінч із Трампом.
Драматургія просто божевільна.
За тиждень свій хід зробить Трамп на Близькому Сході.
Путін явно буде дуже злий. Що може призвести як до ескалації, так і помилок. А запасу міцності для великих помилок він уже не має. І діяти без огляду на обставини він уже не може.
У цей період як ніколи важлива допомога фронту та холоднокровність у тилу. Кінець навчального року, сад-город, все це. Саме завдяки стабільності Україна є фактором, який не можуть ігнорувати.

Післямова
 


коментар
Alex Peshkov

Тут даже по выражению лиц видно - кто хозяин, а кто слуга.

Наші інтереси: 

ввввввввв

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
1 квадра
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи