Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
31

Google запустить в Африці повітряні кулі з інтернетом вже в 2019 році

Важливість: 
3

Компанія Loon співпрацює з Telkom Kenya і обіцяє з допомогою «ширяючих вишок зв’язку» забезпечити інтернетом людей в гірських районах Кенії та в інших місцях, що знаходяться далеко від звичайних вишок.

Це перший комерційний проект стартапу.

Жителям великих міст важко уявити своє життя без інтернету, але в країнах, що розвиваються, у сільській місцевості живуть мільярди людей, які відчувають проблеми з підключенням. Мета Loon — забезпечити цих людей доступом в інтернет.

Loon належить Alphabet, материнській компанії Google. Компанія запускає в стратосферу аеростати для передачі інтернет-з’єднання. Повітряні кулі утворюють мережу, передаючи сигнал на рекордні відстані і даючи людям можливість підключення до всесвітньої мережі.

«Найпростіше представити собі аеростати як ширячі вишки зв’язку, — розповів Digital Trends представник компанії. — Loon працює з мобільними операторами, щоб розширити їх покриття в неохоплених районах».

Вартість підключення через аеростати буде встановлювати Telkom Kenya.

Для запуску аеростатів Loon використовує індивідуальні пускові установки. «Ширяючі вишки» можуть протриматися в атмосфері кілька місяців.

«Наприклад, під час тесту в 2016 році ми „осідлали“ повітряні течії між місцем старту в Пуерто-Ріко і Перу. Потім нам вдалося протриматися в небі Перу 98 днів», — зазначили у Loon.

Проект Loon з’явився в 2011 в рамках експериментального підрозділу Google (а потім Alphabet) Project X. Основна ідея полягала в тому, щоб створити флот аеростатів з антенами, який підніметься на 20 000 метрів і, слідуючи повітряним течіям, буде забезпечувати покриття інтернетом на площі 3000 кв. км. В 2015 році відбулися успішні випробування повітряних куль, роздають 4G над Род-Айлендом у США.

Джерело

Наші інтереси: 

Інтернет стає доступнішим.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Дедалі ширше застосування аеростатів і дирижаблів - це постіндустріальна тенденція. Сучасні технології надають давнім ідеям нове дихання.

Це ж стосується і легкомоторної авіації:
Тяжіння неба: Міф про Ікара, або Політекономія польоту

Все, що робиться з власної волі, - добро!