Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ

Еквілібріум

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

«Еквілібріум» (англ. Equilibrium від лат. Aequus - рівний, лат. Libra - ваги: рівновага)

 

Натисніть сюди, щоб відкрити чи закрити спойлер

 

Чим геніальніший твір, тим більш він інформаційно ємний. Зворотнє правило звучить ще більш інформативніше). В дитинстві я вважав, що в творах містяться ідеї і інформація. Пізніше я усвідомив, що форма є всього лиш ситом, яке пропускає крізь себе ідеї і інформацію. Автор твору просто створює форму, яка буде яскраво пропускати крізь себе ідеї автора, буде дозволяти їм проходити крізь твір назовні, до сприймача. Це як форма отвору, крізь який попадає проміння - воно відбиваєтсья певним візерунком на протилежній стіні, на сприймачі. І чим геніальніше творець, тим його твір дозволяє проявитись більшій кількості ідей і інформації, яка слідує за ними. Інформація, до слова сказати, взагалі, завжди слідує за ними.

Сприймач, дивлячись на твір і сприймаючи ідеї і інформацію, впадає в оману: починає вважати вікно світлом. Якщо сприймач сліпий - то він не сприйме навіть світла широко відкритих вікон в обідню пору. Бувають різноманітні хвороби чи слабкості очей. В один момент ми бачим розмито світлову пляму, пізніше - якщо краще - починаєм помічати крізь старі форми чіткіші узори, на плямі, виявиться, є візерунок, і сама пляма має форму. Це перечитування однієї ж книги зі знаходженням все нової інформації, це перегляд улюбленого фільму і помічання "явних" ідей і нюансів, яких ми ще ніколи не помічали. Віди стверджують, що всього в людини може бути 20 видів бачення. Уявіть, скільки всього ми не бачимо. Я кажу не про грубий зір - бачити грубу матерію, а про тонкий, про ті інші 19 видів бачення. Щоб хоч умовно пояснити: собака бачить як одна жива істота знаходиться біля іншої, а людина бачить як люди сидять один біля одного і їм більше нічого в світі не потрібно, інша людина бачить ємку циркуляцію енергій і сплески ен.тіл, ще інша - бачить, як міняється карма тих двох людей і т.д. - і таких 19 видів. Чим чистіші і наповненіші будемо - тим більше будемо бачити. Але зараз не про це.

Автори свідомо запаковують, закодовують певну інформацію в свої твори, але порівняно з формою - це дрібниці. Є твір - форма, крізь неї можемо побачити те, що ми здатні побачити в цей момент, з того, що дає нам форма. Чим ідеальніша/геніальніша форма - тим більше вона дає змогу побачити. Інколи, відчуваючи це, людина переживає ефект зіткнення з чимось вищим, прекрасним, незвіданим. Це внутрішній зір, який поки-що покритий грубою пеленою, підказує, що крізь ту форму є що побачити. Тому підсвідомо ми прилипаємо вухом/оком/тілом до форми. Прагнення до розвитку керує істинним мистецтвом. А свідомо ми вважаєм, що це "естетичне відчуття прекрасного".

Я налаштувався на критику фільму "Еквілібріум". Вирішив перед написанням передивитись фільм, мабудь в двадцять шостий раз. І почав помічати досить важливі і цікаві моменти, які не помічав в попередні умовні 25 переглядів! Першою ж ідеєю було відразу по ходу фільму підмічати моменти в блокнот, щоб потім їх сповна описати, потім я захвилювався, що стаття вийде довжелезною, а фільм прийдеться постійно зупиняти, так як кожну сцену можна "копати", і нарешті третя думка - я радію і насолоджуюсь шедевром, який бачив до того багато разів, і збираюсь описати всі моменти, що побачив... Навіщо? Навіщо людям про них знати і забирати в них приємний смак відкриттів? Ще далі я подумав, що хай яким-би якісним був-би опис, він дасть читачу не більше, ніж читач здатен сам "вийняти" з форми. Це логічно. Тобто, або критика частково не сприйметься, а комусь виявиться і примітивною, або ж це буде критика того, що автор сам міг би програти в себе в голові від переглядів. Тоді навіщо критика? Тому ця стаття не про критику фільму "Еквілібріум". А про що тоді? Про рекомендацію. Рекомендую переглянути цей фільм. А хто бачив - переглядати час від часу. Шедеври не приїдаються. Геніальний твір дає універсальні форми, крізь які можна вгледіти що завгодно, тут вже залежність від можливостей сприймаючого.

Єдине, про що згадаю, так як тема у нас музична: звертайте увагу на роль тих чи інших відчуттів (слух, тактильні, зір, смак, запах), їх систему, яка свідомо чи несвідомо була вимальована творцями фільму. Саме музика стала пробивним елементом в світі почуттів Престона...

Приємного перегляду і повного прослуховування композицій! Дофаміну вам!

Людвіг ван Бетховен - Симфонія №9 ре мінор, Op.125 (I ч. - Allegro ma non troppo, un poco maestoso)

 

Наші інтереси: 

фільми

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.

Гарно написано!

Щодо Сенсара - явне перебільшення, доведене до абсурду. Але ж як цікаво! 

Нагадаю, що Сенсар передбачає не збіднення мови, а її збагачення за рахунок новотворів і архаїзмів, що дозволяє розширити спектр ідей і почуттів. 

Незабаром ми почнемо писати частину текстів на Сенсарі, а також робити переклади з української "загальнозрозумілої" на Сенсар. Тоді можна буде порівняти сучасний хаотичний "пракрит" і окультурений "санскрит".  

А там хай кожний вільно вибирає те, що йому ближче. Хай розквітає тисяча квітів! 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Зір Чіткий.

Сенсар має збідніти на слова-бур'яни. ?Але що вважати бур'яном, а що культурним словом? Тут може бути багато дискусій.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Еней Харалужний.

Фільм шедевр, його варто додати в наш кінозал на ВБ.

Цей фільм дивився три раза, і кожний раз "бачив", щось в ньому нове, що в попередніх переглядах не помічав, теж саме в мене було з фільмом " Матриця".

Дякую, за нагадування про цей фільм, а то я бува забув уже про нього!

 

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Богдан ДуБ.

До критики придатні фільми з Кевіном Спейсі:

7

21

К-Пекс

Американська краса

Посередник

Психоаналітик

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Зір Чіткий.

Деякі з них є українською:

21

Ка-Пекс

Краса по-американськи (для осіб від 18 років і старших)

Посередник

 

 

 

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Богдан ДуБ.

День, коли Земля зупинилась (укр.переклад, жахлива якість відео) - загалом затягнута лабуда. Але є цікава сцена (яку зімпровізував Кіану під час зйомок), і пару файних думок/ідей.

Гостя / The Host (2013)

Галопом по галактиці / "путєводітель по галактікє" дивився десь 5 разів.

Час / In Time (2011)

Соломон Кейн / Solomon Kane по суті - в фільмі 2 ідеї: велика сила, направлена на зло, якщо "розвернетсья", стане великою силою, направленою на добро.) Глибоко, так? )) І друга ідея - добро має бути з мечем в руці. Так навіть гріхи можна спокутувати. Ще глибше? ))

Диктатор Якщо вже тупа кінокомедія - то краще диктатор. Або "Управління гнівом". Ряд тупих милих кінокомедій можна продовжити Тисячею слів / A Thousand Words
В Коена є краща кінокомедія - Борат.

Голодний кролик атакує

Турист

Wanted переглянув 2 чи 3 рази. музику аналогічно.)

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Неймовірна історія
Ангел світла
"Дивна історія"/Бабін/Удивительная история/Babine
Волшебник Земноморья
Wanted (повторно)
Борат (повторно)
Generation П
Управління гнівом
День выборов
День радіо
Святі з Бундока
In Bruges
Кислород
Общество мертвых поэтов /Dead Poets Society/ (1989);
Человек с Земли / The Man from Earth (2007);
Cherry (2010);
"Експеримент 2: Хвиля" фільм німецький.;
"Inception"
Догма / Dogma
Завжди кажи "так"
Кін-дза-дза! (радянський фільм)

Це не перелік чогось видатного чи "чистого". Але не шкодую, що їх подивився.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.

Планета Ка-Пекс - справді вартісний фільм! Беріть на сайті Гуртом.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Ще трішки інформації про Еквілібріум:

 

"Первая часть фильма получилась провальной по части кассовых сборов, не окупив даже треть бюджета (на съемки «Эквилибриум» было потрачено 20 млн $, а кассовые сборы составили 5.3 млн $). Это было более чем странно, учитывая, что фильм получил в основном положительные рецензии критиков и отзывы зрителей.

Источник: http://askpoint.org/movies/ekvilibrium-2/ "

 

"продолжение фильма студия Dimension Films решила снимать в 2012 году. В сюжетной линии будут участвовать Кристиан Бэйли Дэвид Хеммингс. Окончание съемок планируется к 2013 году. 
В основе сюжета:
После свержения верховного правительства клерк Джон Престон решает возглавить движение сепаратистов и дальше. Теперь им предстоит встретится с глобальной корпорацией, которая имеет власть по всему земному шару. Им не присущи какие либо чувства и сомнения их главная цель подавить восстание и уничтожить группу бунтарей. Но они даже не имеют представления, что человек который их возглавляет восстание сможет разрушить их планы нанеся смертельный удар по их нему главному ордену.

Источник: http://kino-trek.com/3145-ekvilibrium-2-equilibrium-2.html "

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.

Що бур'яни, а що культурне слово? Як їх розрізнити? Це справа вибору того, хто займається окультуренням.

Починати треба з видалення відвертого сміття - це доволі просто, тут допоможуть праці авторитетних мовознавців.

Далі складніше, та ми до цього ще не дійшли. Методологія уточниться в процесі роботи. Багато що вже описано в попередніх статтях

Треба відразу ж бути готовим до змагальності різних мовних проектів. Хай переможе досконаліший! 

 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Подивлюся обов’язково (вперше).

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Юрко Гірський.

колись дуже давно бачив по ящику, захопив з перших хвилин. треба буде обов"язково подивитись найближчим часом.

Накреслю свастику на хаті, і буду спати вже спокійно...

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Як на мене події в фільмі "Еквілібріум" багато в чому перегукується з подіями фільму "Матриця". Можна сказати більше - передують їм. Але в "Еквілібріумі" люди ще при свідомості, хоча вже почали свідомо заганяти її в "рамки". Далі гойдалка розгойдується в протилежний бік - до залежності від машин. А потім - потрібна зелена таблетка... (зворотній рух гойдалки). Мабуть ми (люди) постійно відходимо від принципу: "Не опускай своєї гойдалки на дно збиткової каруселі!" Забуваємо, що "...там бруд і морок, безутішність..." (читай - зло, хуцпа). Тому пам’ятаймо наше гасло "Завжди будь чистий, променистий!" І - очищаємось!

Гарний фільм! Справді. Спасибі.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Про гойдалку не даремно згадав. Адже саме це в назві закодовано - «Еквілібріум» (англ. Equilibrium від лат. Aequus - рівний, лат. Libra - ваги: рівновага).

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Миро Продум.

Гойдалку почали розгойдувати ще борійці-атланти, коли відмовились від праноїдства і потрапили в залежність від природного середовища. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Подивився фільм. Люди в пошуках причин воєн зупнилися на здатності відчувати. Ось і ліки вже знайдені. Але чи скінчилася війна? Чи не перейшла вона просто в іншу площину? Людство знову помилилось?

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Ось це символ Ради Лібрії Тетраграматона:

З одного боку "Тетраграматон" - це тетрагра́ма (грец. τετραγράμματον, від грец. τετρα, «чотири», і γράμμα, «літера») — в юдейській релігійній і кабалістичній традиціях — чотирьохбуквенне Ім'я Господа, що не вимовляють, що вважається власним іменем Бога, на відміну від інших імен-епітетів Бога.
Батько Лібрії вважав себе Богом?
А ось це, гляньте, сакральний символ індоєвропейців - Руки Бога:

Цей символ "являє собою ідеограму у вигляді рівностороннього хреста - символа світобудови, напрямленого на чотири сторони світу, де кожна із сторін відповідає стихії-першоелементу: Вогню, Повітрю, Воді та Землі і закінчується своєрідними гребнями у вигляді п'яти кінчиків чи то пак, «пальців». Звідси й назва – Руки Бога. В езотеричній термінології такий рівносторонній хрест називають ще Вселенською Віссю (Axis Mundi) або Скелетом Божественного Організму."
А може це прототип символа Ради Лібрії - Тетраграматона? Знову вкрали - підмінили поняття - і використовують у своїх цілях?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)