Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Егоїстичні» вчинки, які вказують на те, що особистість психологічно зріла

9 ситуацій коли треба бути егоїстом: вимагати компенсації, байдикувати, не брати участь у плітках, розділяти особисте і професійне, не бути чиєюсь жилеткою.

Якщо людина вміє охороняти свій особистий простір і інтереси, це часто зустрічає негативну реакцію. Її починають звинувачувати в егоїзмі та інших гріхах. Де ж межа між егоїстичною поведінкою і поведінкою психологічно зрілої особистості? Ukr.Media пояснює.

Егоїзм — це не завжди погано, як більшість з нас звикли вважати. В усьому винне виховання, коли нам казали: «не будь егоїстом», «ти думаєш тільки про себе», «треба ділитися» та ін. Однак, наші егоїстичні прояви не завжди свідчать про те, що ми вчинили неправильно. Припустимо, людина лише перестала бути непомітною і навчилася відстоювати свої інтереси. А це, виявляється, дратує оточуючих. Адже, якщо ви впевнені в собі, ви не залежите від думки інших людей. І часто чуєте на свою адресу звинувачення в егоїзмі.

Не соромтеся робити ці речі:

Вимагати компенсації

Недостатньо висока на вашу думку якість будь-якого обслуговування служить підставою для невдоволення і скарг. Нічого немає поганого в тому, щоб висловити своє незадоволення обслуговуванням, якістю купівлі та обґрунтовано запропонувати виправити ситуацію. Якщо цього не відбувається, ви маєте повне право на компенсацію.

Види компенсації:

  • безкоштовна послуга,
  • повернення дефектного товару,
  • знижка, подарункова картка,
  • компенсація у формі разової суми.

Як правило, адміністрація компетентна вирішувати такі проблеми.

Байдикувати

Якщо ви відчуваєте свою провину із-за низької продуктивності або недотримання строків, це є симптомом заниженої самооцінки в купі з почуттям відповідальності. Проблема в тому, що ми нерідко забуваємо, що час від часу корисно зупинитися, зробити паузу і присвятити час своїй персоні.

Не брати участь у плітках

Плітки на роботі, в дружньому колі — досить поширена звичка, і відмова від участі в них може бути розцінена неадекватно, навіть призводить до конфліктів. Має сенс висловити свою думку відверто, навіть якщо це комусь тон здасться неввічливим.

Розділяти особисте і професійне

Це нормально — просити клієнтів, колег не турбувати вас після 18.00 (19.00 тощо). Не всі розуміють таке прохання. Але здатність диференціювати особистий і професійний простір — це не прояв егоїзму, а спосіб профілактики вигорання.

Займати своє місце

Припустимо, ви знаходитесь у літаку чи поїзді. І тут неодмінно знаходяться персони, які з якоїсь причини горять бажанням помінятися з вами місцями. Якщо ви цього не хочете, можете з чистою совістю цього не робити. І виправдовуватися це зовсім не обов'язково.

Просити підвищення / збільшення заробітної плати

Чому ми часто відмовляємося від просування по службовій драбині? Можливо, нас гризуть сумніви, що ми недостатньо гарні для більш високою і престижної посади. Однак потрібно просити керівника про підвищення, якщо ви упевнені, що «переросли» свою посаду, заслуговуєте кращого і маєте для цього достатній потенціал.

Припинити виступати в ролі чиєїсь жилетки

Якщо подруга методично телефонує вам щодня телефоном, щоб поплакатися і в черговий раз поскаржитися на долю, може, настав час підкоригувати ваші відносини? Дружба покликана дарувати обопільну радість, надихати. А не представляти модель «енергетичний вампір — громовідвід». Потрібно допомагати і підтримувати друзів, це безумовно. Але це можна робити правильно:

  • постаратися допомогти другу перестати відчувати себе жертвою;
  • дати розумну пораду, висловити свою стурбованість;
  • пам'ятати про власний сімейний і психологічний комфорт.

Задумайтеся: з вами дружать або просто використовують.

Робити щось для себе

Приносити користь людям — благородно, але це не завжди закінчується благополучно. Психологічно зріла людина у змозі відокремити власні реальні бажання від нав'язаних ззовні. Забувати про свої персональні мрії у жодному разі не слід.

Не боятися громадської думки

Вміння вільно висловлювати свої емоції і думки притаманне гармонійній, сильній особистості. Така персона не побоїться сказати "ні" зустрічі або відносинам з тим, з ким її не цікаво. Сильна людина має чітко сформовану життєву позицію та погляди. Її дуже важко збити з наміченого життєвого шляху.

Наші інтереси: 

Працювати над собою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Наталка Хороша.
0
Ще не підтримано

Все точно. Через відсутність бажання пліткувати втратила 95% «друзів». Зате лишилися справжні однодумці, з якими завжди можна обмінятись конструктивними думками.

Коментарі

Зображення користувача Наталка Хороша.
0
Ще не підтримано

Все точно. Через відсутність бажання пліткувати втратила 95% «друзів». Зате лишилися справжні однодумці, з якими завжди можна обмінятись конструктивними думками.

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Цікаво, недотримання строків - це ж порушення власного слова? На мою думку, порушення власного слова, аж ніяк не можна назвати психологічно зрілим вчинком! А просити когось про підвищення -то просто безглуздо! Бо компетентні керівники завжди гостро відчувають нестачу компетентних співробітників! І якщо, на думку компетентного керівника, ви вже досягли потрібної компетенції, то він сам вам запропонує підвищення. А від керівників, потрібна компетенція в яких відсутня, просто треба триматися якмога далі!! А з іншим цілком згоден.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!