Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
102

Державний департамент США назвав заміну посла Йованович «плановою»

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Посол Йованович завершує свій трирічний дипломатичний термін у Києві у 2019 році, як і планувалося. У Державному департаменті США уточнили, що «підтверджена дата від'їзду» дипломата в травні узгоджується з процесом передачі президентської влади в Україні.

6 травня джерела Радіо Свобода повідомили, що посол США в Україні Марі Йованович залишить свою посаду 20 травня – за два місяці до завершення терміну повноважень.

Йованович прибула до Києва в серпні 2016 року, і як офіційний представник США допомагала стабілізувати економіку України та сприяла реформам для подолання корупції. Посол також була на передньому краю підтримки України в її боротьбі з Москвою за підтримуваними Росією бойовиками на Донбасі.

Йованович звернула на себе увагу на початку березня, коли за кілька тижнів до президентських виборів в Україні закликала Київ звільнити спеціального антикорупційного прокурора.

Посол також стала об’єктом березневої заяви генерального прокурора України Юрія Луценка, який стверджував, що Йованович озвучила йому під час особистої зустрічі «список людей, яких ми не повинні переслідувати».

Ця заява в інтерв’ю газеті The Hill у Вашингтоні спричинила реакцію Держдепартаменту США, який вказав, що «звинувачення генерального прокурора України не є істинними і мають на меті заплямувати репутацію посла Йованович».

Наші інтереси: 

Посол США є дуже важливою фігурою в політиці України (США - найнадійніший союзник України на сьогодні). Якщо Держдеп вважає за доцільне замінити посла, значить для цього є підстави. Може, пришлють консервативного "яструба", який поставить новообраного президента України на місце (або порадить йому, що треба робити).

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Йованович - це ще представник адміністрації Обами і Демократичної партії, яка нині саботує політику Трампа. Із призначенням нового посла союзні стосунки України і США розвиватимуться жвавіше і продуктивніше.

Все, що робиться з власної волі, - добро!