Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чинна система освіти в Україні не враховує викликів сьогодення

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

У РНБО пояснили, чому система вищої освіти за кілька років може стати критичною. Олексій Данілов наголосив, що в Україні має бути акцент на галузі майбутнього. 

20090802.jpg

Олексій Данілов

Аналіз системи вищої освіти показав системну кризу, яка формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України, заявив голова РНБО України Олексій Данілов під час наради, повідомляє ТСН.

Наявні диспропорції серед закладів вищої та професійної освіти, розрив між системою освіти та виробництвом, акцент на підготовці спеціалістів для технологічно застарілих галузей виробництва.

"Ми маємо розуміти, що ситуація за кілька років може стати критичною. Система вищої освіти не може просто видавати дипломи, ми повинні орієнтуватися на ключові галузі, які визначатимуть наше майбутнє", - сказав Данілов.

Наразі важливо збільшити кількість фахівців з урахуванням саме потреб ринку праці у довгостроковій перспективі, роблячи акцент на розвиток інноваційного сектору економіки.  

Вихід з кризи можливий завдяки глибокій реформі системи освіти.

"Вихід з кризи можливий лише шляхом глибокого реформування системи освіти, і це необхідно здійснювати в контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку України", - наголосив він. 

Також на нараді учасники наголошували на:

  • необхідності перегляду підходів до формування державного замовлення з урахуванням довгострокової економічної стратегії держави та можливостей працевлаштування випускників,
  • зміни системи ліцензування закладів професійно-технічної та вищої освіти,
  • розвитку концепції дуальної освіти.
  • постійному моніторингу ринку праці,
  • розробці кар’єрної мапи за спеціальностями
  • реалізації концепції навчання протягом усього життя.
Наші інтереси: 

Розуміти, що освіта є важливим елементом розвитку держави. У такому вигляді й стані, яка вона є сьогодні, не можна говорити про успіх держави. Добре, що РНБО це розуміє.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.

В результаті, буде, мабуть, подальше спрощення, примітивізація освіти. Сумно.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Олена Каганець.

Чому спрощення? Йдеться про те, що зараз вищі навчальні заклади готують спеціалістів, які не відповідають потребам нинішньої економіки. Занадто багато спеціалістів з так званою "вищою освітою", яку вони отримали або купили, але не мають реальних фахових знань, щоб працювати за своїм фахом.

Зображення користувача Микола Стригунов.

Спрощення та примитивізація освіти, чимраз її більша відірваність від життя - ознаки перемог дітей диявола. І це - стійка тенденція. А освітні заклади, готують спецілістів, які не відповідають потребам економіки всюди, в тому числі, і в США. Цікавий факт - відомості про газоподібний стан води виключено з шкільних програм з фізики в США (бо, бач, то занадто складно для негрів), і залишено лише в унівеситетських програмах вивчання фізики. Один цікавий наслідок того- у людей, в США, масово відсутнє уявлення про дистиляцію води. Внаслідок того, тих, хто дистилював воду у Новому Орлеані під час катастрофи, просто вбивали, оскільки вважали, ніби вони вперто криють відомості про те, де беруть питну воду. А в парусному флоті отримання дистильованої питної води було відсутнє взагалі, попри помітну смертність людей від жаги.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Ія Подолянка.

Цитата".відоиості про газоподібний стан води виключено з шкільних програм з фізики в США ( бо бач то занадто складно для негрів)" Дивно всіх опустили до рівня негрів.Панькаються з неграми в США.А що в США нема шкіл для дебілів?

Зображення користувача Микола Стригунов.

І, в нас, і в США, замість поділу на гірших та кращих, всіх рівняють по гірших. Зараз з дебілами панькаються всюди. Виключення дуже малі, хоча й існують.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Ія Подолянка.

В чому суть дуальної освіти?