Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 63
  • Переглядів: 64

Чим відрізняється стіновий гіпсокартон від стельового

Мова йде про один з найпопулярніших будматеріалів. Слід розуміти, що він використовується дуже часто й широко, саме тому є досить багато його різновидів. Так, наприклад, виділяють стіновий та стельовий гіпсокартон. Але в чому між ними різниця? Нумо розбиратися.

Насамперед зазначимо, що спільних рис набагато більше, ніж відмінностей. Наприклад, за своєю структурою гіпсокартон стіновий нічим не відрізняється від стельового. Це “санвіч”, що складається з трьох шарів. Зсередині — гіпс, ззовні, з обох боків — картон (звідси й назва). Саме така конструкція забезпечує достатню міцність, але при цьому зберігає гнучкість.

Розмірі також приблизно однакові. Найпоширеніша довжина листа в обох випадках — 2,5 та 3 м (хоча існують інші стандартизовані варіанти), ширина — 1,2 м. Додаткові властивості, наприклад, підвищена вологостійкість, також можуть бути аналогічними. Тоді у чому ж різниця?

Товщина — єдина, але ключова відмінність 

Вона становить 12,5 мм для стінового гіпсокартону й 9,5 мм — для стельового. Завдяки цьому перший вид міцніший та плотніший, його складніше механічно пошкодити. Але й важить він більше. 

Слід розуміти, що виробники навмисно досягли цієї різниці. На стіни можуть впливати випадкові зовнішні фактори, саме тому закріплені на них гіпсокартонні системи повинні витримувати значні навантаження, а достатню міцність можна забезпечити тільки за рахунок підвищення товщини. 

Є й ще два чинника, важливих с точки зору практичності:

  • чим легше лист, тим простіше закріпити його під стелею;
  • на стіну можно змонтувати каркас, на який потім й встановити гіпсокартонну систему, значно компенсувавши таким чином навантаження.

Ці два фактора мають значний вплив на спеціфику ремонтно-будівельних робіт. Завдання з закріплення гіпсокартону на стіни майстер може завершити й самотужки, без помічників. А от для закріплення матеріалу на стелі потрібно або залучати ще одного монтажника, або користуватися спеціальними стійками (придбати їх, до речі, можна в будмагазині Alkiv, офіційна сторінка якого — https://alkiv.ua/ua).

Погодьтесь, краще, коли не доводиться додатково витрачати гроші або сили.

Призначення — уявна різниця між стіновим та стельовим гіпсокартоном

На перший погляд здається, що у сфері застосування й полягає ще одна ключова відмінність, але це далеко не так. Тому що листи 12,5 мм завтовшки також можна без особливих проблем монтувати на стелю, але це банально недоцільно з практичної точки зору. Нащо додатково витрачати будматеріал там, де не передбачається підвищених або випадкових навантажень?

З іншого боку, листами завтовшки 9,5 мм теж можна обшити стіни. І є випадки, коли цього цілком достатньо, наприклад, коли гіпсокартон монтується на каркас у приміщенні, яке не потребує звукоізоляції. Але у стандартних ситуаціях 9,5 мм мало — потрібні 12,5.

З усього цього можна зробити простий висновок: обирайте вид гіпсокартону, відштовхуючись від конкретного завдання.

 
 
Наші інтереси: 

Ремонт, будівництво.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи