Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому Путін підтримує створення загальноєвропейських збройних сил - Observador (Португалія)

Володимир Путін вирішив підтримати ідею Еммануеля Макрона про створення Європою власних повноцінних збройних сил виключно з бажання послабити НАТО і співпрацю Євросоюзу і США в галузі оборони, впевнений португальський публіцист. 

Москва сподівається, що ініціатива Еммануеля Макрона (Emmanuel Macron) призведе до ослаблення відносин між Сполученими Штатами та Євросоюзом в галузі безпеки і оборони.

Зрозуміло, Володимир Путін вирішив підтримати ідею Еммануеля Макрона не через перспективи створення Європою власних повноцінних збройних сил на самому кордоні Росії, а із бажання послабити Атлантичний альянс і співробітництво між Євросоюзом і Сполученими Штатами в сфері оборони.

«В принципі Європа - потужне економічне утворення, потужний економічний союз, і в цілому цілком природно, що вони хочуть бути незалежними, самодостатніми, суверенними в сфері оборони і безпеки», - заявив президент Росії під час свого візиту в Париж, де він брав участь в церемоніях, присвячених річниці закінчення Першої світової війни. І додав, що «це в цілому процес позитивний з точки зору зміцнення багатополярності світу».

На перший погляд може здатися дивним, що лідер країни, яка вважає себе «фортецею, на яку безперервно нападають вороги», ратує за появу потужних збройних сил вздовж своїх західних кордонів, тобто тих, які російські військові вважають найбільш уразливими.

Якщо судити обидві сторони за такими параметрами, як економічна міць, чисельність населення і технологічний розвиток, то Росії довелося б мати справу з набагато більш сильним і впливовим суперником, ніж вона сама - правда, членам ЄС не властиві притаманні Росії мілітаристські амбіції.

Тоді що ж змусило Путіна підтримати таку небезпечну для його країни (з точки зору Кремля) ініціативу?

Він робить це з кількох причин. З огляду на сьогоднішнє негативне ставлення Дональда Трампа до НАТО і важкі відносини між Вашингтоном і Брюсселем, Москва сподівається, що ініціатива Еммануеля Макрона призведе до ослаблення відносин між Сполученими Штатами і Європейським Союзом у сфері безпеки та оборони і, як наслідок, до скорочення можливостей втручання Атлантичного альянсу і його занепаду.

Інша причина полягає в тому, що Володимиру Путіну вдається підривати Європейський союз через посередництво політиків, яких він або підтримує, або купує. (По правді кажучи, щоб викликати глибокий і серйозний розкол в ЄС, російському самодержцю часом взагалі не потрібно вчиняти будь що: досить просто скористатися зростанням популізму, який спостерігається в самому серці Старого континенту, а також все більш непримиренними розбіжностями, що виникають серед європейських лідерів).

Цей фактор уже сам по собі перетворює створення загальноєвропейських збройних сил чи не в утопію - настільки великі розбіжності, що існують між численними державами-членами. Однак мова йде про благородну і позитивну мету, яка може дати новий імпульс європейській інтеграції і стати ще одним кроком на шляху до федералізації Європейського союзу.

Крім того, російський лідер знає, що більшість членів Євросоюзу не хочуть витрачати кошти на створення збройних сил при наявності натівських. Якщо, звичайно, європейці не вирішать припинити фінансування НАТО, що було б для них трагічною помилкою і ще однією - на цей раз грандіозною - перемогою російської зовнішньої політики.

Слід мати на увазі, що Росія вже давно виношує ідею про відчуження Європи від Сполучених Штатів.

Радянський Союз взяв її на озброєння, як тільки закінчилася Друга світова війна і була створена Організація Північноатлантичного договору. Довгий час ця ідея була однією з вимог комуністичних партій Західної Європи. Пізніше «єврокомуністи» від неї відмовилися, між тим Комуністична партія Португалії продовжує включати її в свою політичну програму.

Наші інтереси: 

РФ прагне послабити НАТО і вплив США на Європу. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи