Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 24
  • Переглядів: 25

Чому намагання всім догодити шкідливо для здоров'я. 5 аргументів від експерта

Всі ми прагнемо любові і визнання. Багато хто з нас - недолюблені діти, і в дорослому житті ми прагнемо отримати те, чого не вистачило в дитинстві. Ми прекрасно знаємо, що найвірніший спосіб «заслужити» любов - це «бути хорошим». І в прагненні до цього часто заходимо дуже далеко, розкидаючи свою енергію направо і наліво, 24 години на добу комусь догоджаючи. В результаті: хронічна втома, апатія і депресія. 

Давайте подивимося, куди витікає наша енергія і як цього уникнути. На думку вчених, здоров'я на 80% залежить від психологічного стану людини.

1. Рідні та близькі

Я часто чую від моїх підопічних: «Турбота про близьких, робота забирають весь час, на себе сил вже не залишається». Це найпоширеніша і дуже драматична помилка, якої припускаються люди. Згадайте інструкцію, яку нам дають в літаку: «Спочатку надіньте кисневу маску на себе, а потім на дитину». І це вірно. Тому що якщо ви помрете, вашій дитині ніхто не допоможе. Вашій дитині і вашим близьким ніхто не допоможе, якщо ви помрете морально, втратите інтерес до себе і впадете в депресію.

Ось що написала одна дуже талановита жінка, яка вже п'ять років живе з клінічною депресією: «Я нікому нічого не винна. Одного разу, я несла на своїх плечах весь світ, зламалася під його вагою і впала на дно існування. На цьому днi я пролежала три місяці, а коли нарешті змогла встати, виявила, що весь світ, колись покладений на мої плечі сім'єю і суспільством, а тепер розкиданий поруч зi мною по дну, прекрасно справляється і без мене - навіть все коліщатка крутяться точно так. Я полегшено зітхнула, і пішла займатися тим, що мене дійсно цікавить».

Якщо ви втомилися або потребуєте відпочинку, «підзарядки», вчіться говорити «ні»

Ви не зобов'язані нести відповідальність і негайно втілювати в життя бажання ваших родичів, друзів і знайомих. Якщо ви сповнені енергії, у вас є час і натхнення - будь ласка! А якщо ви втомилися або потребуєте сну, «підзарядки», вчіться говорити «ні». Потрібно також чітко розрізняти необхідність і примхи ваших близьких. Різні бувають ситуації, але іноді нами майстерно маніпулюють, викачуючи енергію. Намагайтеся цього не допускати, бережіть сили: раптом комусь дійсно знадобиться термінова допомога.

Постійна турбота про свій розум, тіло і душу вкрай важливі. Тільки здорова, щаслива та гармонійна людина може давати по максимуму: і своїм близьким, і світу в цілому. Тому допомагати собі це не гординя, а найвищий альтруїзм. Як можна робити добро, якщо ти погано себе почуваєш? Як можна любити когось, не люблячи себе самого?

2. Токсичні люди

Ви годинами вислуховує чиїсь скарги на життя, а потім відчуваєте втому і спустошення.

Або після спілкування з певною людиною хочеться сходити в душ і добре відмитися.

Або хтось вас постійно критикує і скептично сприймає всі ваші ідеї.

Увага: це токсичні люди! Вони постійно на щось скаржаться і в чогось потребують, намагаються контролювати і маніпулювати, нетактовно використовують час і увагу інших, вкрай критичні до себе і до світу, у них «все погано», вони заздрісні і ревниві, у всьому звинувачують не себе, а когось iншого.

Такі люди зазвичай від чогось залежні (алкоголю, їжі, нікотину та ін.), Не поважають себе і інших, принижують тих, кого вважають нижче за статусом, зло жартують і радіють невдачам ближніх. Ви можете просто їх слухати, а ваша енергія при цьому випливає потужним потоком. І ви відчуваєте себе кошиком для смiття, в який звалили купу емоційних відходів.

Тут знову ж таки, важливо диференціювати ситуації. Одна справа, коли у вашого друга, колеги чи приятеля виникла проблема, він хоче поділитися або потребує поради. І інша справа, коли це відбувається постійно. Від токсичних людей необхідно себе або ізолювати, або скоротити контакт з ними до мінімуму.

3. Хворі партнерські відносини

Низька самооцінка і недолюбленiсть - основні причини невротичних особистих відносин. Це канал найпотужнішою витоку енергії, тому що партнерські відносини надзвичайно важливі, а те, що важливо займає всередині нас великий простір.

Щасливі відносини - і велика частина вас щаслива, нездорові - всередині вас утворюється величезна чорна діра, через яку витiкає життєва сила.

Досить себе обманювати! Якщо ви не щасливі, розберіться, в чому причина і постарайтеся вирішити проблему.

Ви втрачаєте енергію, коли ваш партнер вас не поважає, постійно критикує, засуджує, висміює, принижує, використовує вас і вами маніпулює. Про фізичне насильство я навіть не говорю!

Причому не важливо, чому він так себе поводить: важливо, що він не думає про те, що заподіює вам біль, йому все одно. Забудьте про те, що любов - це «складні відносини», страждання і служіння: це менталітет жертви, який нам прищеплювали роками!

Любов - це радість, в ній немає ніякої негативної сторони, жертовності, самовіддачі.

4. Самоїдство

Ніщо і ніхто не здатний завдати нам більш сильний біль, ніж ми самі. Неприйняття себе, самокритика, відсутність поваги до себе призводять до найпотужнішого витоку нашої енергії. Всі ми періодично допускаємо помилки. Важливо їх усвідомити і знайти вихід із ситуації. Якщо ви когось образили, - вибачтеся.

Якщо зробили щось не так і ситуацію не можна виправити, - постарайтеся зрозуміти, чому це сталося і не повторюйте помилки в майбутньому.

Самоїдство непродуктивне: замість того, щоб сконцентруватися на вирішенні, ви погіршуєте проблему, витрачаєте енергію даремно, заганяючи себе в кут і позбавляючи життєвих сил.

За допомогою почуття провини проявляється глибоко вкорінений комплекс неповноцінності, який родом з дитинства. Усвідомте це і опрацюйте: або самостійно, або за допомогою психолога.

5. Згубні звички

Ревнощі, заздрість, образа, жалість до себе - такі ж згубні звички, як, наприклад, алкоголізм, харчова залежність, наркозалежність, залежність від соцмереж і т.п. Вони витягають з нас енергію, роблять рабами, позбавляють волі, спокою. Я розумію, що неможливо позбутися всього, що вам заважає, в один день. Просто усвідомте свої внутрішні проблеми, розберіться, з чим вони пов'язані і працюйте з ними.

Почніть з відвертої бесіди з самим собою: без осуду, звинувачення. Уявіть, що ви ділитеся найпотаємнішим з найближчою для вас людиною.

По кожному «проблемному пункту» складіть план дій і намагайтеся кожен день робити хоч маленький, але крок до мети.

Наприклад, якщо ви розумієте, що вас отруюють ревнощі, розберіться, чому ревнуєте. Як правило, ревнують невпевнені в собі люди. Звідки ця невпевненість: можливо, вона з дитинства, з невдалого досвіду минулих відносин і т.п.  А, може, ви просто вибрали непiдходящого партнера.

Або, якщо ви регулярно переїдаєте і зловживаєте алкоголем: від чого ховаєтеся, від чого захищаєтеся, чому не щасливі, чим саме незадоволені у житті? Усвідомити - це вже великий відсоток успіху.

Насправді, каналів витоку енергії дуже багато, у кожного вони свої. Головне: вчасно їх виявити і перекрити. Тільки тоді ви станете здоровою,  гармонійною людиною, здатною зробити щасливим себе та інших.

Автор:  Тетяни Годард, дієтолог, психолог, фітнес-тренер.

Наші інтереси: 

Вивчаємо себе. Самоаналіз допомагає виявити приховані причини найрізноманітніших проблем.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ми нікому нічого не винні, так само як і нам ніхто нічого не винен.

Ми вільні люди. Якщо комусь робимо добро, то не тому, що ми їм зобов’язані, а тому, що любимо їх або нам так подобається.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ми нікому нічого не винні, так само як і нам ніхто нічого не винен.

Ми вільні люди. Якщо комусь робимо добро, то не тому, що ми їм зобов’язані, а тому, що любимо їх або нам так подобається.

Все, що робиться з власної волі, – добро!