Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Через 10 років може вибухнути війна з Китаєм, і США знадобляться європейські союзники

Категорія:

Екс-командувач сухопутними силами США в Європі генерал Бен Годжес в інтерв'ю виданню "Wirtualna Polska" закликає європейців стати на бік США у війні проти Китаю і забезпечити інтереси США в Європі.

19101101.jpg

Генерал-лейтенант Бен Годжес (нар. 16 квітня 1958 р.)

- Рік тому на Варшавському безпековому форумі Ви говорили, що протягом 15 років може вибухнути війна між США і Китаєм. Ваші слова викликали емоційну реакцію. Ви не змінили своєї думки?

Зараз я вважаю, що помилився: мова йде не про 15, а про 10 років.

- Звучить досить страшно. На що Ви спираєтесь, роблячи такий прогноз?

Досить поглянути на те, як агресивно діє Пекін в Південно-Китайському морі, послухати залякування на адресу Тайваню, простежити за тим, що відбувається в Гонконзі. Бачачи, як китайський риболовецький флот бешкетує в морях і знищує філіппінські і в'єтнамські судна, як китайські компанії за підтримкою свого уряду крадуть технології, складно не зробити висновок, що ризик розв'язання війни великий.

Нещодавно відзначалася 70-а річниця створення КНР, до якої був приурочений масштабний військовий парад. Не знаю, чи бачив я щось подібне навіть за часів існування Радянського Союзу. В останні роки я навчився вслухатися в те, що говорять автократи на кшталт Путіна або Сі. Люди такого роду не кидають слів на вітер. Якщо Сі каже, що Тайвань повинен бути включеним до складу Китаю, він постарається це зробити.

- Ви згадали парад, який був досить видовищним. Перевагою у військовій сфері й досі володіють США, але чи будуть вони готові до сценарію, про який Ви говорили?

Ми робимо все можливе, щоб стримати Китай від таких кроків. Ми зміцнюємо наші союзи в Тихоокеанському регіоні, забезпечуємо безпеку ланцюгів поставок, але нам також потрібні наші європейські союзники: з усім відразу поодинці нам не впоратися.

- Найважливіше питання для нас полягає в тому, навіщо конкретно США потрібні європейські союзники.

 Щоб захищати Європу.

- Від Росії?

Так. Якщо негативний сценарій стане реальністю, США сконцентрують основну увагу на Тихоокеанському регіоні, туди підуть основні засоби. Найсильніше це відіб'ється на нашому флоті, авіації, розвідці, тому Америці важлива поява сильного європейського стовпа НАТО, тому вона наполягає на тому, щоб європейці вкладали в Альянс більше коштів, збільшували свій внесок в нього.

Я також думаю, що наші союзники могли б допомогти нам гарантувати свободу навігації в Ормузькій протоці або навіть в Тихому океані, але, звичайно, головний напрямок - це зміцнення системи європейської оборони.

- Деякі (в тому числі дипломати) говорять, що Європі, а, значить, і Польщі, доведеться чітко заявити, чию сторону вона займає в конфлікті між США і Китаєм. Ви теж так вважаєте?

Я б не формулював цього так різко, але Польщі самій вигідно, щоб Китай був чесним торговим партнером, що не краде технології і гарантує свободу судноплавства. Так що в цьому питанні нас природним чином зближують наші інтереси.

- Є люди, які, як, наприклад, президент Еммануель Макрон, пояснюють загрозою з боку Китаю необхідність нормалізувати відносини з Росією. Ми не можемо дозволити собі, щоб в суперечці з Китаєм Росія не займала нашу сторону, кажуть вони.

Проблема полягає в тому, що для цього потрібно повірити Росії, а я їй абсолютно не вірю, оскільки вона не зробила нічого, щоб заслужити довіру. Перш ніж щось таке станеться, Москва повинна чітко показати, що вона дотримується всіх договорів і виконує домовленості, якими вона пов'язана. Поки нічого подібного ми не бачили.

Уривок з інтерв'ю виданню "Wirtualna Polska".

Наші інтереси: 

Розуміти небезпеки Континентального блоку (Західна Європа - РФ - Китай) і не допустити, щоб ЄС став на бік РФ. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи