Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Створення в Польщі американської військової бази "Форт Трамп" - уже вирішене питання

Категорія:

Сполучені Штати намагаються зміцнити свою присутність у Польщі, розглядаючи цю східноєвропейську країну як плацдарм поряд із кордонами Росії. Раніше міністр національної оборони Польської Республіки Маріуш Блащак заявив, що створення американської військової бази "Форт Трамп" — уже вирішене питання. У Росії попереджають, що Москва буде змушена реагувати на такі дії як на пряму загрозу", — пише пропагандистське російське ЗМІ.

Вашингтон планує відремонтувати військові об'єкти в Польщі. Згідно з проектом, на такі цілі з держбюджету виділяється приблизно $50 млн.

Зокрема, Інженерний корпус армії США у Європі має намір будувати будівлі, прокладати дороги і проводити монтажні роботи.

З посиланням на доповідь зазначається, що цільові замовлення будуть головним чином стосуватися будівництва нових будівель, загального ремонту дорожнього покриття та загальних заходів щодо захисту навколишнього середовища, в тому числі маломасштабні будівельні роботи, роботи зі знесення, екскаваторні, водопровідно-каналізаційні, електротехнічні, монтажні, слюсарні, бетонні, а також природовідновні. Ремонтні роботи проводитимуться як на американських, так і на польських об'єктах.

Крім того, в планах у США значиться розширення військової інфраструктури не тільки в Польщі, але й у Німеччині, Чехії, Бельгії та Нідерландах. Там передбачається побудувати нові й привести у належний стан наявні казарми, житлові будинки для службовців, військові полігони, штабні й розвідувальні центри. Будівельні роботи торкнуться аеродромів і складів боєприпасів. На такі цілі Пентагон виділив майже чверть мільярда доларів.

На думку російських експертів, Сполучені Штати намагаються зміцнити свою присутність у Польщі, щоб наблизитися до східних кордонів Європи. Варшава є одним з основних союзників США, пояснив політолог-американист Михайло Синельников-Оришака. За його словами, польська влада "під оплески" зустрічає військові ініціативи Вашингтона.

"США розглядають Польщу як одну з головних опорних точок в Європі. Для Вашингтона це запасний сухопутний авіаносець і плацдарм для систем ПРО. Польська влада підтримує свого західного союзника і за необхідності дозволять американцям у рази наростити військову інфраструктуру, — сказав експерт. — Нарощуючи свою присутність, США намагаються показати Москві, що поряд є ще одна точка, яка загрожує національним інтересам Росії — торговим, дипломатичним і військовим. А якщо в Польщі розгорнуто системи ПРО, які легко обладнуються в ракети, то це вже пряма небезпека для нашої країни".

"Польща — надійний союзник із НАТО, який служить центром тяжіння зусиль США щодо стримування у Центральній Європі. Ми консультуємося із союзниками з НАТО щодо цього питання, включаючи Польщу, і продовжуємо оцінювати необхідність та наслідки додаткової присутності в країні", — цитує офіційного представника Пентагону Еріка Пехона ТАСС.

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Володимир Кожин заявив, що "Росія буде змушена реагувати на створення американської військової бази в Польщі як на пряму загрозу".

 

Джерело

 

Наші інтереси: 

Зміцнення позицій у Європі головного союзника України. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи