Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

“Берегиня” у Луцьку

24-26 вересня 2004 року вчетверте в Луцьку відбуватиметься Міжнародний фестиваль українського фольклору “Берегиня”.
Сімнадцять майданчиків під відкритим небом діятимуть протягом цих днів від пам’ятника Т.Г. Шевченку до Галереї мистецтв, що на вулиці Лесі Українки. Представники районів Волинської області відтворять обійстя гончаря, кузню, лісничівку, старовинний шинок, млин, ґуральню, рибальське подвір’я... В програмі фестивалю два великих гала-концерти: один - присвячений фольклору Волині, інший - України та зарубіжжя, а також велика виставка декоративно-прикладного мистецтва, робіт народних майстрів, що проходитиме у виставковому залі Волинської організації Національної спілки художників України.

До участі у фестивалі запрошено близько тисячі учасників, серед них: солісти, вокальні фольклорні гурти, фольклорно-етнографічні ансамблі, народні музики та інструментальні ансамблі без обмеження засобів музикування (в тому числі і весільні музики), які мають у своєму репертуарі українські народні пісні будь-якого жанру і форми, що збереглися в побуті тієї місцевості, котру представляє колектив.

Окрім фольклорних колективів Волині, очікується участь представників українських громад з різних країн і континентів, зокрема: фольклорні гурти „Зоря” (Бухарест, Румунія), „Горпина” (Ольштин, Польща), „Іванчанка” (село Іванча Оргеївського району Республіки Молдова), „Калина” (Вісагінас, Литва), „Журба” (Талін, Естонія). Виступатимуть перед лучанами також ансамблі народної пісні „Дніпро” з Риги (Латвія), „Козача удаль” з Краснодарського краю (Росія), ансамбль української народної пісні і музики „Хотислав’яни” з села Хотислав Малоритського району Брестської області (Білорусь), хор української народної пісні з Павлодара (Казахстан) та ансамбль “Українці Ізраїлю” (м.Хайфа).

Складовою частиною фестивалю є ряд концертів в районах Волинської області, зокрема, в Горохівському, Ковельському, Маневицькому та місті Володимирі-Волинському.

У подарунок учасникам „Берегині” на компакт-диски записано годинну програму пісенних перлин Волині і Волинського Полісся у виконанні фольклорних колективів, а народною аматорською кіностудією „Волинь” змонтовано 30-хвилинний відеофільм за матеріалами попередніх „Берегинь”.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)

Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...

Останні записи