Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
69

Азійські компанії згортають виробництво в Китаї через мита США – Reuters

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Все більше азійських виробників переносять свої виробничі потужності з Китаю через мита, які президент США Дональд Трамп накладає на китайський імпорт, повідомляє Reuters.

Серед фірм, які вже почали згортати свою діяльність у Китаї після першої хвилі митних обмежень – південнокорейський виробник мікросхем Hynix, японські компанії з виробництва електротехніки Mitsubishi Electric і Toshiba Machine та виробник обладнання Komatsu.

Інші, такі як тайванська комп’ютерна компанія Compal Electronics та південнокорейська LG, планують вийти з країни, якщо торгівельна війна між Пекіном і Вашингтоном продовжиться.

Як зазначають у виданні, додаткове митне навантаження ставить під загрозу статус Китаю як країни з низькою собівартістю виробництва, який разом із стрімким темпом росту китайського ринку свого часу став причиною, чому чимало компаній будували в цій країні заводи протягом останніх десятиліть

Дональд Трамп анонсував 17 вересня, що цього тижня набудуть чинності нові санкції США проти китайських товарів – 10% мита на китайський експорт в обсязі 200 мільярдів доларів. Президент США також погрожував ввести третю хвилю тарифів на 267 мільярдів, що охопить весь експорт Китаю до Сполучених Штатів.

У липні США ввели мита в 25% на китайські товари на суму 50 мільярдів доларів. Китай відповів на це дзеркально. У список товарів, затверджених Вашингтоном, зокрема, ввійшли електроніка та медобладнання, вироблена в Китаї. Пекін підняв тарифи на зерно і продукти харчування, які постачаються з США.

Наші інтереси: 

Китай перестає бути привабливим для іноземних компаній.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

У 2000 - 2005 рр. я працював в ГК "Фокстрот" і мав робочі контакти з менеджерами фірми "Самсунг". Вони пояснювали перенесення виробництва в Китай дуже просто - величезний ринок дешевої робочої сили!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!