Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
73

США не визнали Китай ринковою економікою

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

США офіційно відмовили Китаю у відповідь на вимогу розглядати його як ринкову економіку. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на The Wall Street Journal.

Сполучені Штати передали своє рішення Світовій організації торгівлі в середині листопада і оприлюднили його 30 листопада.

Оточення президента США Дональда Трампа вже тривалий час демонструвало свою позицію з цього питання, однак передача СОТ відповідного документа свідчить, що уряд США публічно заявив про свою позицію і пояснив свої міркування.

Такий крок Білого дому може посилити напруженість в американо-китайських відносинах і буде мати далекосяжні наслідки для Китаю.

Торговельні партнери країни, яка не вважається ринковою економікою, мають більш широкі права встановлювати високі мита на імпорт з країни, оскільки вважається, що втручання держави в економіку створює несправедливі переваги для виробників.

За оцінками економістів, відмова ЄС і США визнати Китай ринковою економікою коштувала китайським компаніям мільярди доларів експортної виручки, оскільки в ряді випадків імпортні мита для товарів з КНР перевищують 100%.

Наші інтереси: 

Не можна допустити панування Китаю. США роблять все можливе для ефективного протистояння.