Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 10
  • Переглядів: 11

16 свят ритуального календаря Гартленду – гіперборійського календаря нового циклу

Категорія:

Свята запропонованого календаря в цілому збігаються з уже існуючими святами, пояснюють їх і уточнюють. Це говорить про те, що йдеться про наближення до реконструкції первинного календаря Ноя–Рами–Гермеса – творця Трипільської цивілізації, священної Гіперборії. 

180621evolyuciya.jpg

Стартап Гартленд: розвиток через повторення
Стартап Гартленд: розвиток через повторення

У попередніх статтях ми визначили 8 свят, прив’язаних до астрономічних подій рівнодення і сонцестояння. Вони спрямовані на пізнання людиною своїх істинних, глибинних, духовних прагнень та їх реалізацію у вигляді сім’ї, ділових або політичних проектів. Завдяки такій цілеспрямованій діяльності людина знаходить себе, реалізує свої мрії і перетворюється на реалізовану людину, арія – шляхетну людину. 

4 свята початку сезонів

1 грудня: початок зими, Свято мрії (пошук захоплення, хобі, любові, самопізнання – пізнання того, чого хоче твій дух).

1 березня: початок весни, Свято надії (пошук шляху досягнення мети).

1 червня: початок літа, Свято віри (підготовка до формування організації людей, спроможної досягнути мету). 

1 вересня: початок осені, Свято мудрості (підготовка до запуску стартапів).

Сезонні свята нагадують про природний порядок і послідовність реалізації мрії. Також вони нагадують про наближення сонячних свят і започатковують період 21-денної (тритижневої) підготовки до їх відзначення.    

4 сонячні свята (у першому місяці кожного сезону)

Згідно з арійською нумерологією, число 21 символізує завершення циклу і підведення підсумків, а число 22 - початок нового циклу. Найвищу силу має число 25, яке символізує Перемогу і є числом боголюдини. 

Руна Іс22–25 грудня: Різдво, Свято мети, день народження Ісуса Хреста (25 грудня 1 р. до н. е.). Руна Іс (істина, вісь, центр, початок, витік, лід).

 

Руна Кано22–25 березня: Перехід (Паска), Свято проектів досягнення мети, день воскресіння Ісуса Хреста (25 березня 31 року). Руна Кано (світло, просвітлення, прояснення, вогонь, спрямовуюча сила, саморозкриття).

 

Руна Соул22–25 червня: Купало (від «купа» – об’єднання), Свято організації. Руна Соул (сонце, коло, блискавка, енергія, потуга, спроможність перемагати).

 

Руна Єр22–25 вересня: Урожай, Свято стартапів. Руна Єр (удале завершення кола, урожай, добрі плоди, успіх, перемога).  

 

Свята, прив’язані до рівнодення і сонцестояння, назвімо сонячними святами. Вони відзначаються протягом 22–25 чисел кожного першого місяця сезону, а також у найближчу наступну неділю. Кожне сонячне свято позначається своєю руною: Іс, Кано, Соул і Єр

Дуже важливим є свято підведення підсумків 21 числа, відтак отримуємо 5 днів святкування кожного з чотирьох сонячних свят протягом 21, 22, 23, 24 і 25 чисел.  

4 ельфійські свята (у третьому місяці кожного сезону)

Аналіз народного і релігійного календарів вказує на існування третього пласту ритуальних свят, спрямованих на подальший розвиток людини – до боголюдини (спаса, ельфа). Перетворення на боголюдину – це релігійна мета аріянства.

Якщо сонячні свята ділять річне коло на 4 сектори (між рівноденнями і сонцестояннями), то ельфійські свята ділять кожен з цих секторів навпіл. Тобто ельфійські свята перебувають точно посередині між сонячними святами.

Вони святкуються у першу неділю останнього місяця сезону (тобто у лютому, травні, серпні та листопаді) – приблизно через 40 днів після закінчення одних сонячних свят і за 40 днів до початку наступних.

Згідно з філософією динамізму, людське і божественне завжди прагнуть до дружби і притягуються один до одного як електромагніти. Для того, щоб вони поєдналися, треба 1) прибрати перешкоди і 2) посилити притягування. Для цього здійснюємо спочатку очищення, а потім освячення (наповнення світлом, підвищення вібрацій). Об’єднання божественного і людського називається спасінням, а людина, яка його досягнула, називається спасом. Спасіння приносить боголюдині величезне щастя і викликає неймовірну вдячність Творцю, Всесвіту, Природі, всім учасникам Життя.  

Подібно до сонячних свят, кожне ельфійське свято також позначається відповідною руною. Розгляньмо 4 ельфійські свята.

Свято Очищення

Перша неділя лютого: Очищення. Латинською мовою лютий місяць називається «фебруаріс» – очищення. Це початок Великого посту (слово «піст» означає «чистота», «пісний»  – чистий). Посилене очищення світогляду, психіки, плоті і навколишнього простору триває з 1 лютого до Переходу–Паски 22 березня.

Руна ЛагузСимволом очищення є руна Лагуз (вода). Лага – це дуже давнє арійське слово для позначення води або водного потоку, від якого походять: «лагідний» і «ласкавий» – м’який, податливий; «плавати» – рухатися у воді; *lada – слабкість, м’якість, лагідність; «ладія» – човен; брит. Lagy – вода; «лаба» – річка (поширена назва річок в Європі), норвежське lagu – озеро; лат. lacus – озеро, вода, джерело; «Ладога» – назва озера.

Свято Освячення

Перша неділя травня: Освячення. Це свято Трійці і день Святого Духа – інформації та енергії, яка йде від божественного до людського. Умовою сприйняття дії Святого Духа є ретельне очищення, на яке спрямований попередній лютнево-березневий 40-денний Великий піст.

Посилене освячення молитвами, піснями, танцями, позитивною інформацією, високими знаннями триває від 1 травня до 22 червня. 40 днів – це час, необхідний для витіснення світлом того бруду, який ще залишився після лютнево-березневого очищення. 

Руна АльгізСимволом освячення є руна Альгіз (святість, трійця), яка позначає такі поняття, як «святість», «божественний захист», «Простір волі», «молитва». Трійцю складають:

Творець Всесвіту (Брахма, Сварог);

боголюдина (спас, хрестос, син божий, донька божа – діва);

Святий Дух – світло (інформація та енергія), яке йде від божественного до людського.

Свято Спасіння

Перша неділя серпня: Спасіння, Преоображення Ісуса Хреста. Це свято перетворення очищеної і освяченої людини на безсмертну боголюдину (спаса, діву). Спасіння є релігійною метою аріянства: «Щасливі миротворці, бо вони синами божими стануть» (Матвій 5.9), «Істинно кажу вам: ви, що пішли за мною, в палінгенезії у сто разів більше одержите і життя вічне успадкуєте» (Матвій, 19.28-29).

Руна ДагазСимволом спасіння є руна Дагаз (день, метелик, трансформація, метаморфоза, преображення, прорив), яка позначає радикальний перехід від одного стану до суттєво іншого, перетворення лялечки на метелика, кінець періоду тьми («ночі») і початок періоду світла та процвітання («дня»). Порада знаку – діяти з вірою і впевненістю у перемозі, незалежно від зовнішніх обставин. Спасіння – це ще одне перенародження, тому ельфи – «тричі народжені».  

Свято Вдячності

Перша неділя листопада: Вдячність. «Оклик – відгук, відгук – оклик. Закону причини-наслідку дотримуюсь» (Цифрона 105 Живого Слова). Вдячність – це величезна сила, яка притягує щораз більші дари. Всесвіт любить вдячних і дає їм усе необхідне. Вселенська вдячність – це природний стан боголюдини. Всепроймаюче відчуття щастя, отримане після боголюдської метаморфози, викликає відчуття тотальної вдячності – Творцю, Всесвіту, Природі, друзям і ворогам, предкам, які допомогли нам піднятися, і нащадкам, які продовжуватимуть і розвиватимуть нашу справу.   

Руна ГебоСимволом вдячності є руна Хебо (дар) – руна дарування і взаємності, братерства, гармонійної взаємодії. Дарування і вдячність – ключ до розвитку і процвітання. До наших днів цей символ дійшов у вигляді математичного знаку «х» – множення.

4 рольові та варнові свята (середина сезонів)

В ході самореалізації людина циклічно (в ідеалі – щороку) проходить ролі учня-шукача, вчителя-дослідника, організатора-творця і державника-воїна. Завдяки цьому вона набуває універсалізму, властивого боголюдині. Свята, відповідні цим чотирьом соціальним ролям, називаємо рольовими святами.

Чотири рольові свята відзначаються кожної другої неділі другого (середнього) місяця сезону:

друга неділя січня – Свято учнів-шукачів;

друга неділя квітня – Свято вчителів-дослідників;

друга неділя липня – Свято організаторів-творців;

друга неділя жовтня – Свято державників-воїнів.

Послідовність святкувань має прямий зв’язок з чотирма фазами стартап-процесу:

1) пошук мети (морок),

2) формулювання ідеї (просвітлення),

3)  створення організації (продукт, економічна модель),

4) отримання результату (матеріалізація, урожай) та його захист.

Так само очевидний зв’язок з чотирма сезонами:

учні (зима) – перебування у стані невігластва, мороку;

учителі (весна) – переважання світла над пітьмою;

організатори (літо) – найкращий час для знайомств і організації, в тому числі для створення сім’ї;

державники (осінь) – час весіль, ділової і політичної активності, а це те, що потребує надійного державного захисту. 


Одночасно з рольовими святами відзначаються відповідні варнові свята:

учні - свято найманих працівників, школярів і студентів,
вчителі - свято брахманів,
організатори - свято господарів, бізнесменів, ділових людей, фрілансерів,
державники - свято воїнів, політиків-державотворців і держслужбовців. 

Нагадаємо, що традиційно є три варни – «брахмани» (мудреці, вчителі), «кшатрії» (воїни), «вайш’ї» (господарі). Окрім того, є протоварна «шудри» (учні, несамостійні виконавці, наймані працівники). Свята, відповідні цим чотирьом соціальним групам, називаємо варновими святами.

Висновок

Свята запропонованого календаря в цілому збігаються з уже існуючими святами. Наприклад, Трійця (між Паскою і Купалом), Преображення (Другий спас – 19 серпня), Покрова (свято воїнів – 14 жовтня). Це говорить про те, що ритуальний календар Гартленду – це, у своїй основі,  реконструйований первинний календар Ноя–Рами–Гермеса – творця Трипільської цивілізації.  

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
 
Наші інтереси: 

Формуємо ритуальний інструментарій для успішного творення нового світу.  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Замість варнових свят мають бути рольові свята. Річ у тім, що періодично проходячи через чотири архетипові соціальні ролі (учень, вчитель, організатор, державник), людина набуває універсалізму, а це наближає її до боголюдського стану, адже боголюдина є універсальною, вона стоїть над варнами.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Уточнив статтю - тепер маємо 4 ритуальні кола: сезонне, сонячне, ельфійське і рольове.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Замість варнових свят мають бути рольові свята. Річ у тім, що періодично проходячи через чотири архетипові соціальні ролі (учень, вчитель, організатор, державник), людина набуває універсалізму, а це наближає її до боголюдського стану, адже боголюдина є універсальною, вона стоїть над варнами.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Згідно з арійською нумерологією, число 21 символізує завершення циклу і підведення підсумків, а число 22 - початок нового циклу. Найвищу силу має число 25, яке символізує Перемогу і є числом боголюдини.

22–25 грудня: Різдво, Свято мети, день народження Ісуса Хреста (25 грудня 1 р. до н. е.). Руна Іс (істина, вісь, центр, початок, витік, лід).

Все, що робиться з власної волі, – добро!