Важливість: 
5

Категорія:

Рунічна символіка чотирьох фаз стартап-процесу (реконструкція первинного календаря)

Пропонується реконструкція первинного арійського календаря, який був важливим чинником високого динамізму Трипільської цивілізації. Він спрямовує спільноту на постійне творення нового і енергійне досягнення самостійно встановлених цілей.

180617runy.jpg

Руни - відлуння сакрального календаря Ноя
Руни - відлуння сакрального календаря Ноя

У попередніх статтях ми з’ясували, що творення стартапу передбачає проходження чотирьох фаз:

1. ЗАХОПЛЕННЯ (любов). Виявлення свого істинного бажання, постановка нової мети. Оскільки новизна – це завжди щось незвідане, то можна сказати, що визначення мети відбувається в мороці невідомого.

2. ІДЕЯ (надія). Формулювання чіткого бачення способу досягнення мети. Йдеться про те, щоб висвітлити шлях до мети і подолати навколишній морок.

3. ПРОТОТИП (віра). Створення організаційної структури, вмикання енергетики перемоги і практичний рух до мети. На цьому етапі вже існує ясне бачення мети і віра в її досягнення.

4. СТАРТАП (мудрість). Створення зерна, яке самостійно росте, розмножується і дає щедрий урожай. З погляду стартап-культури, метою (продуктом) є не плоди, а дерево, яке самостійно родить ці плоди.   

Описана чотиритактова модель відповідає чотирьом порам року, адже

1. Зима – стан відносного мороку, бездіяльності, депресії.

2. Весна – стан пробудження, коли світло перемагає темряву.

3. Літо – апофеоз сонця і буяння природи.

4. Осінь – збирання плодів, отримання урожаю.

Для відображення кожної фази стартап-процесу корисно використовувати метафори пір року, наприклад, ось це «зима» чи «весна» стартапу, а це його «літо» або «осінь». Такий підхід дозволяє «сіячам» (тобто творцям стартапів) краще зрозуміти, на якому етапі вони перебувають.  

Для глибшого усвідомлення доцільно використати рунічну символіку.

Руна Іс1. Руна Іс (вісь, центр) зображується вертикальною лінією «І» (англійською вимовляється «айс», українською – пом’якшено «вісь»). Окрім твердості,  непорушності та холоду (англ. «ice» – лід), вона також означає істинність (звідси «іст-єсть» – «те, що є»). Істина завжди одна, тому руна «Іс» не має перевернутого положення. З погляду стартап-культури руна «Іс» означає істинну, чітко визначену мету, знайдену під час зимового мороку і холоду. Одна вертикальна лінія вказує на число 1, що відповідає першій фазі стартап-процесу («зима). Головне свято – Різдво (народження мети).

Руна Кано2. Руна Кано (світло, вогонь, енергія) зображується як <, тобто нагадує букву «с». Корінь *ка присутній у словах «канона» – гармата (звідси «канонада» і «канонір»), «каган» – світлоносний, «каганець» – світильник, «кан» або «казан» – посуд для приготування на вогні, лат. candela – свічка. Кано – руна прояснення, звільнення від мороку, спрямування до мети. З погляду стартап-культури руна Кано (світло) означає звільнення від застою (пітьми, невизначеності), властивої для першої фази, і освітлення шляху до мети. Два відрізка зображення руни вказують на другу фазу стартап-процесу (весна). Головне свято – Паска (Перехід).

Руна Соул3. Руна Соул (сонце, перемога) нагадує блискавку. Руна перемоги, могутності і цілісності. Нероздільна єдність Сили і Потуги: «того, що веде» і «того, що діє». Вона позначає перемогу людини у внутрішній духовній боротьбі, що дає їй надійні підстави для перемоги у боротьбі зовнішній. З погляду стартап-культури руна Соул (сонце) означає формування організації, яка забезпечує синергію її членів, точно знає, що робить, і переконана в перемозі. Три відрізки зображення руни вказують на третю фазу стартап-процесу (літо). Головне свято – Купало (скупчення, об’єднання, організація).

Руна Єр4. Руна Єр (коло, рік, урожай, жнива). Руна природної циклічності (year – рік) і щедрих плодів. Її зображення походить від кола, стилізованого до ромба. Символізує успішне завершення якої-небудь справи, добрі плоди, своєчасний збір урожаю. З погляду стартап-культури руна Єр (завершення кола) означає формування організації, спроможної до самостійного росту і розмноження, тобто перетворення соціальної машини (організації) на соціальний організм (стартап). Чотири відрізки зображення руни вказують на четверту фазу стартап-процесу (осінь). Головне свято – Урожай.

Як бачимо, кожна з чотирьох фаз стартап-процесу відповідає певній порі року і позначається відповідною руною. Зміст кожної руни чітко відповідає змісту своєї фази, а кількість елементів руни – порядковому номеру фази.   

Запропонований стартап-календар є реконструкцією первинного арійського календаря, заснованого в часи Ноя. Цей календар був важливим чинником високого динамізму Трипільської цивілізації протягом трьох тисячоліть.

Стартап-календар спрямовує спільноту на постійне творення нового і енергійне досягнення самостійно встановлених цілей. Це дозволяє уникнути застою, який неминуче веде до враження паразитами і деградації.

З іншого боку, постійне спрямування на досягнення нового дозволяє генерувати для себе сприятливі події. Адже якщо ти не створюєш собі події, то їх для тебе створюють інші. Все, що робиться з власної волі, – добро!

Wardruna - Algir - Stien Klarnar

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
 
Наші інтереси: 

Пізнаємо давню арійську традицію, творимо нову.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка