Polish translation unavailable for США проти Китаю: це не торгова війна, а початок конфлікту постіндустріальної та ультраіндустріальної цивілізацій (+аудіо).

Comments

Ігор Каганець's picture

У 1978 році китайський лідер Ден Сяопін відвідав Сінгапур, висловив ним своє захоплення і вважав зразком для Китаю.

З того часу Сінгапур зробив великі інвестиції в розвиток Китаю, а китайські чиновники та інтелектуали досі вважають Сінгапур важливим орієнтиром, зокрема й тому, що там переважають етнічні китайці.

Багато реформ сучасного Китаю здійснено за зразком Сінгапуру. Його постійно відвідують тисячі китайських чиновників у відрядженнях і освітніх турах.

Сінгапур - криголам ультраіндустріальної цивілізації. Тому в конфлікті США-Китай, Сінгапур рано чи пізно стане на сторону Китаю.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Ігор Каганець's picture

Сучасні США розуміють, що це війна цивілізацій. Ось цитата з однієї статті:

Держсекретар США Майк Помпео в одній з промов на початку травня заявив, що Китай являє собою "новий вид загрози: авторитарний режим, що економічно інтегрувався в західний світ у спосіб, якого Радянський Союз ніколи не досягав".

"Кірон Скіннер, директорка Державного департаменту США з питань планування політики, прохопилася, що стосунки з Китаєм для Сполучених Штатів — це "боротьба з іншою цивілізацією", "великою державою, що не належить до білої раси". Це зізнання висуває на передній план конфронтації дещо більше — культурні відмінності між Азійською та Американською цивілізаціями".

Джерело.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Ігор Каганець's picture

Додав аудіоверсію цієї статті. Корисно послухати.

Все, що робиться з власної волі, - добро!