Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Аерокосмічні успіхи України: третє місце у світі по запусках ракет

Україна збільшує свою присутність у космосі. Цього року супутники на орбіту виведуть 8 українських ракетоносіїв. Це великий здобуток космічної галузі, вважають у Національному космічному агентстві.
Ярослав Пустовий – ще чекає на свій політ у космос. Він дублер першого і єдиного українського космонавта Леоніда Каденюка. Запустити космонавта до зірок коштує приблизно 20 мільйонів доларів, каже пан Пустовий. Україна не може собі цього дозволити. Втім, національна космічна галузь може пишатися запуском ракетоносіїв, говорять у Національному космічному агентстві. Правда, переважно на замовлення інших країн

Едуард Кузнєцов, Національне космічне агентство:
- Місце України по запусках – третє. Перед нами Росія та США. А позаду – Європа.

Станіслав Конюхов, конструктор ДКБ "Південне":
- Для Украины это большая честь, что украинские предприятия включают, и мы разрабатываем європейские ракеты.

Минулого року на космічному виробництві Україна заробила понад мільярд гривень. Фахівці говорять, що це надто мала сума - якщо порівнювати, приміром, із Росією.

У майбутньому прибутки очікують від спільного з Бразилією проекту. Це космічний комплекс "Циклон-4" для запуску ракет з бразильського космодрому, що біля екватора. Тим часом більшість вітчизняних космонавтів працюють на Землі. Ярослав Пустовий розповідає, що освоює приватну космонавтику. Готує канадський проект космічного туризму - аби кожен охочий зміг побувати в космосі.

Щоб стати колегою пана Пустового, космічному туристові необхідно мати близько 100 тисяч доларів. За 15 хвилин космічного задоволення.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи