Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Цукерберг визнав, що Фейсбук перешкоджає пошуку антивакцинного змісту і не показує правдиві результати

Категорія:

23/10/2019 власник Facebook Марк Цукерберг давав свідчення перед Комітетом з фінансових послуг в Конгресі США. Одним із парламентарів, які допитували містера Цукерберга, був конгресмен від Флориди Білл Поссі, який запитав Цукерберга, чи підтримуватиме Facebook чесні та відкриті дискусії і комунікації, пов'язані як з ризиком, так і з користю від щеплень.

Захар Мілютін переклав і розмістив на своїй сторінці у Фейсбук відеозапис та переклад діалогу, який стався в них у зв'язку з Фейсбук-цензурою теми шкоди від вакцинації:

Білл Поссі:

- На жаль, дехто в політиці та медіа бачать свою роль в підштовхуванні Facebook до цензури своїх користувачів. У квітні я написав вам про своє розчарування тим, що Facebook розглядає можливість обмеження прав на свободу слова щодо ризику, пов'язаного із щепленнями. Я підтримую вакцинацію дітей та дорослих, але також підтримую відкрите та відверте спілкування щодо ризиків вакцинації.

Кожна людина повинна приймати рішення про вакцинацію на основі повної інформації. Розуміючи ризики вакцинації, федеральний уряд створив цільовий вакцинний фонд, який виплатив понад чотири мільярди доларів компенсації тим, хто отримав шкоду від щеплень. Платіжна документація цього фонду є найчіткішим та найпереконливішим доказом того, що вакцинація пов'язана з ризиками.

Періодично медичні дослідження встановлюють випадки та контекст конкретних ризиків, пов’язаних із щепленнями. Я писав вам, коли інший член Палати висловлював твердження, що ризик вакцинації не повинен існувати і що Facebook повинен піддавати цензурі інформацію про ризики вакцинації. Сьогодні ви засвідчили, що вірите в надання людям голосу.

Пане Цукерберг, чи може Facebook запевнити нас, що він підтримуватиме чесні та відкриті дискусії і комунікації, пов'язані як з ризиком, так і користю від щеплень?

Відповідь Цукерберга:

- Конгресмен, дякую за запитання. Ми глибоко дбаємо про те, щоб дати людям голос і свободу вираження поглядів; це основні цінності компанії. Одночасно ми також послідовно чуємо від нашої спільноти, що люди хочуть, щоб ми припинили поширення дезінформації. Тож те, що ми робимо, - ми намагаємось зосередити увагу на дезінформації, яка може призвести до фізичної шкоди чи неминучої шкоди. І це може включати особливо оманливі поради щодо здоров'я. Кілька місяців тому було шахрайство, яке збиралось вірусно...

Конгресмен Поссі:

- Говорімо на тему, оскільки наш час дуже обмежений. Ви на 100% впевнені, що вакцини не завдають шкоди жодній людині на нашій планеті?

Цукерберг:

- Конгресмен, я не думаю, що хтось може бути на сто відсотків впевненим, але моє розуміння наукового консенсусу полягає в тому, що…. важливо, щоб люди отримували вакцини.

Конгресмен Поссі:

- Але ви сказали, ваша платформа, що ви хочете… ви вірите в те, щоб дати людям голос. Хіба хтось не повинен мати можливість висловити думку, відмінну від вашої? Я маю на увазі понад 4 мільярди доларів, які фонд виплатив тисячам людей. Ви не вважаєте, що люди повинні мати можливість мати інформацію, щоб зробити свідомий вибір?

Цукерберг:

- Конгресмене, так. І тому ми не заважаємо людям публікувати на своїй сторінці щось, що не так. Але якщо хтось хоче запостити вакцини, антивакцинний зміст або приєднатися до групи, де люди обговорюють цей зміст, ми не забороняємо їм це робити. Але те, що ми робимо, - ми не змінюємо шлях, щоб наші системи рекомендацій для груп намагалися показувати людей або заохочувати людей приєднуватися до цих груп. Ми перешкоджаємо цьому.

Конгресмен Поссі:

- Як ви цьому перешкоджаєте?

Цукерберг:

- Що ж, існує низка різних тактик. Наприклад, якщо хтось набирає результати пошуку у поле пошуку, що може призвести до антивакцинного змісту, ми не рекомендуємо для них антивакцинні результати пошуку. Якщо ви точно введете ім’я групи, ви її знайдете. Ми не збираємось приховувати це чи заважати вам приєднатися до неї. 

Але ми не будемо рекомендувати або змінювати спосіб, щоб спонукати людей приєднатися до цих груп. Але люди можуть поділитися цим змістом….

Конгресмен Поссі:

- Багато людей, які постраждали від цієї політики, насправді є батьками з дітьми-інвалідами, і я не думаю, що ми або ви повинні так швидко повертатись до них спиною. Якщо ви подивитеся на статистику, я думаю, ви робите грубу помилку.

 

Додатково: 

Наші інтереси: 

Маємо усвідомити, що правда про небезпеку вакцинації ретельно приховується, тож потрібно докласти чималих зусиль для її пізнання. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

врешті-решт, все стає зброєю

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

врешті-решт, все стає зброєю