Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні перевірять усіх пільговиків: коли і кого

В Україні понад 700 млрд. грн. щорічно витрачають на соціалку, яка розходиться серед субсидіантів, пенсіонерів, безробітних, матерів-одиначок і так далі. Всіх їх планують перевірити вже найближчим часом. За результатами перевірки (верифікації) соціальних виплат державної допомоги позбудуться ті, хто оформив її незаконно. 

19081207.jpg

Фото: money.pl

Майбутній народний депутат від партії "Слуга народу" Галина Третьякова, є ініціатором ухвалення закону про верифікацію усіх видів соцдопомоги. Відповідний законопроект Верховна Рада планує розглянути ще до кінця 2019 року. Перевірятимуть не конкретну особу, а чиновників, які оформлюють виплати, пише OBOZREVATEL.

Ефект від перевірок може оцінюватися "в сотні мільйонів гривень і навіть у мільярди".

Обман у цій сфері як був, так і триває досі. 

Чиновники збирали данину з українців, а українці отримували "зайві" гроші від держави. Крім того, деякі пільговики придумали ряд схем, щоб обдурити органи виконавчої влади для отримання пільг від держави.

Спроби запустити повноцінну перевірку не вдалися. Головна причина – закон, який розробив Мінфін і який мав би остаточно узаконити процедуру, так і не потрапив до Парламенту.

За чинною схемою перевірку проводить Міністерство фінансів, а після відправляє її результати до того органу, який виділив допомогу. І тільки там мають право скасувати рішення про призначення пенсії, субсидії і т.д.

Партія "Слуга народу", яка зможе одноосібно сформувати органи влади, планує вже найближчим часом перевірки відновити. Про це заявила Галина Третьякова.

"Пенсійний фонд – це 400 з гаком від всіх соціальних виплат - а їх там більше 700 млрд. Загалом, інвентаризувати і перевіряти треба все", – відзначила вона.

У вже розробленому законопроекті пропонують створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств. Доступ до цієї платформи обмежать, що забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах.

Інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т.д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.

До кінця 2019 року в Україні повністю завершать монетизацію пільг і субсидій. Кошти нараховуватимуть на спеціальний рахунок у державному банку, і саме з нього першочергово будуть сплачуватися комунальні послуги. Заощаджені гроші можна буде перенести на наступний період.

 

Наші інтереси: 

Пільги повинні отримувати ті, хто їх потребує. Соціальні виплати та інші форми державної допомоги мають бути перевірені, тому що дехто обдурює державу, а дехто має платити в держбюджет. Країна пільговиків - нездорова країна. Які можуть бути пільги для суддів і депутатів? 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи