Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні нарешті дізнаються, хто отримує соцдопомоги

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Україна пообіцяла МВФ створити єдину базу одержувачів соціальної допомоги. Це дозволить виявити шахраїв і тих, хто насправді не потребує підтримки держави. Для бюджету це означатиме мільярдні заощадження.

До кінця цього року в Україні має бути створена єдина база одержувачів соціальних виплат.

Таке зобов’язання Україна дала Міжнародному валютному фонду (МВФ). «Ми створимо єдиний централізований банк даних усіх отримувачів соціальної допомоги», - зазначено в меморандумі про співробітництво України з фондом. Досі єдиного реєстру одержувачів соціальної допомоги не існувало.

Очікується, що єдина база одержувачів соціальних виплат охопить досить велику кількість людей.

За даними Пенсійного фонду, зараз в Україні живе 12 мільйонів пенсіонерів. Міністерство соціальної політики нарахувало 1,622 мільйона переселенців з Донбасу і Криму. Кількість інших верств населення, які отримують допомогу, невідома саме через відсутність єдиного реєстру.  

Витрати держави на соціальні виплати надзвичайно великі. В державному бюджеті на цей рік закладено близько 150 мільярдів гривень на підтримку різних категорій населення. Більшість цієї суми складають пенсії, а саме - 141 мільярд гривень.

Інші статті включають субсидії на оплату комунальних послуг, виплати при народженні дитини, допомоги безробітним, переселенцям, інвалідам, чорнобильцям, дітям-сиротам. Екс-міністр фінансів Наталія Яресько свого часу підрахувала, що за допомогою верифікації вдасться економити по 5 мільярдів гривень на рік.

Прикладів зловживань при отриманні допомоги від держави є чимало. Досить поширеним є, наприклад, незаконне одержання допомоги по безробіттю. «Якщо людина стає на облік, як безробітний, майже неможливо перевірити, чи не отримує вона додаткових доходів. Вона може працювати як приватний підприємець, який ніде не зареєстрований, або фрілансер, і при цьому отримувати допомогу по безробіттю», - розповіли в Центрі зайнятості в Києві.

Багато хто зловживає статусом внутрішньо переміщених осіб. Служба безпеки України (СБУ) підрахувала, що на нелегальних переселенцях держава в минулому році зекономила 6,2 мільярда гривень. Людям, які намагалися отримати ці гроші, загрожує кримінальна відповідальність.

Висловлюють сподівання, що створення єдиного реєстру громадян, які справді потребують допомоги з боку держави, дозволить припинити незаконні виплати.

 

Наші інтереси: 

Якби не МВФ, то питання так нікого і не зацікавило б! Від МВФ таки є користь - невже годівничка для маніпуляцій з держкоштами прикриється?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.

Набагато цікавіше було б побачити перелік держслужбовців які мають зарплати в сотні тисяч та пенсії в десятки тисяч гривень...

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Володимир Федько.

Весь судовий апарат України... І так далі...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олена Каганець.

Пільговики - це проблема, яка зародилася в Україні не вчора і не сьогодні. Стаття від 2012 року: "За тисячу гривень можна офіційно стати інвалідом чи вагітним"

Зображення користувача Оксана Колосовська.

Пільги в Україні - це годівниця для чиновників і більш нічого.