Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

"Це – церковна аномалія", – екзархи Вселенського патріархату про відсутність автокефалії в Україні

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Екзархам Вселенського патріархату належить провести в Україні багато роботи для того, щоб підготувати остаточні кроки стосовно налагодження стосунків та об’єднання  українських православних церков. Про це повідомив архієпископ Памфільський і Західної Єпархії Української православної церкви в США Даниїл під час зустрічі з головою Верховної ради Андрієм Парубієм.

yepyskop.jpg

Архієпископ Памфільський і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїл

Він зазначив, що вони приїхали "з особливою місією із благословенням Вселенського Патріарха Варфоломія і Священого синоду Константинопольської матері церкви".

"Благословення було для нас неочікуваним,  для молодих архієреїв. Тому що нас попросили повернутися назад до України і торкнутися важливого питання у вирішені помісності української православної церкви", - сказав архієпископ Даниїл.

За його словами, в Україні мають вирішити "церковну аномалію".

"Ми з радістю прийняли це завдання і сьогодні передаємо вам не тільки вітання від Вселенського патріарха, але, передусім, приїхали для того, щоб засвідчити патріаршу відповідь на листа-звернення Верховної ради України, президента України та народу України, які звернулись до Вселенського патріарха для вирішення церковної аномалії, котра на сьогоднішній день існує в українському суспільстві", - додав він.

За словами екзархів, в Україні було проведено низку зустрічей з представниками влади  та релігійних організацій. Зокрема, вже провели зустрічі з представниками всеукраїнської ради церков.

"Священний синод Константинопольського патріархату вже зробив відповідні рішення саме тому ми і приїхали, щоб продовжити роботу над рішенням, яке вже було зроблено. Перед нами залишається певний період часу для того, щоб підготувати остаточні кроки у стосовно налагодження стосунків та об’єднання  українських православних церков. Я думаю, це не є жодним секретом. Ми вже провели кілька зустрічей із представниками влади, представниками різних релігійних організацій. Перед нами лишилось багато роботи", - додав Архієпископ.

Нагадаємо, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що Указ Вселенського патріарха про надання автокефалії Українській православній церкві (УПЦ) отримає новий глава УПЦ, якого оберуть на Об'єднавчому соборі.

Раніше в інтерв'ю РБК-Україна Філарет сказав, що на жовтневому синоді буде прийнято рішення про надання Томосу.

"Якщо патріарх призначив екзархів, які займаються підготовкою до Собору, значить, синод обов'язково буде вирішувати це питання", - сказав він.

За його словами, призначені Вселенським патріархом екзархів - архієпископ Данило і єпископ Іларіон, мають інше призначення, вони будуть представляти Вселенського патріарха в підготовці до майбутнього Собору Української церкви.

Наші інтереси: 

Цікаве формулювання проблеми. Вселенський патріарх був не в курсі?

Підписуюсь на новини