Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українська церква є матір’ю московської, – Синод Вселенського патріархату

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату, митрополит Елпідофор заперечив риторику Росії, що московська церква є матір’ю української церкви, наголосивши, що саме церква Росії є дочкою церкви України.

65main.jpeg

Московська церква є дочкою української церкви, заявив митрополит Елпідофор

"У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що церква в Москві є матір'ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка - українська церква - є дочкою Вселенського Патріархату", - сказав він  у інтерв’ю російському виданню Православие и мир, яке Укрінформ переклав з грецької мови. 

При цьому митрополит Елпідофор відкинув уточнення журналіста про те, що в часи хрещення Київської Русі ще "не було України". За його словами, територія може називатися по-різному, натомість канонічність залишається сталою.  

"Можливо, називалася по-іншому, але ми говоримо про ту саму землю, принаймні про ту ж географічну територію. Так, українській церкві є матір'ю церква в Константинополі, а московській церкві є матір'ю церква в Києві", - наголосив він.

Нагадаємо, що 17 квітня президент Петро Порошенко звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з офіційним зверненням про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви шляхом надання автокефалії.

22 квітня Вселенський патріархат розглянув звернення від ієрархів українських православних церков і влади України і почав розгляд питання про надання українській церкві томосу про автокефалію. Питання мають обговорити із сестринськими церквами.

УПЦ Московського патріархату розкритикувала цю ініціативу.

Наші інтереси: 

Московія  нахабно перекручує факти. Важливо знати історію і вміти аналізувати.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Це важлива заява!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Так, важлива заява.
Але наскільки пригадую, питання церковної автокефалії останніми століттями країна набуває з незалежністю, і втрачає її з уярмленням. Таке пережили здається Сербія та Болгарія, та інші православні держави. А це означає, що Україна мала автоматично відновити свою автокефалію з поверненням своєї незалежности. Це так, як свою армію, тобто будь-яка чужа армія мала зникнути з нашої території. Але протиправна Московія цивілізованих стосунків не визнає, і її 14-та армія в Криму залишилася...
Як би не було — весь той політичний бруд коріниться в імперських амбіціях недорозвинених держав.
А імперські амбіції виграють там, де штучнорозділені держава і так-звана релігія, а властиво — віровчення.

Це тільки підтверджує правильність нашого ієрархічного впорядкування знань, коли поєднуються арійський світогляд зі саме аріянською релігією.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !