Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Створюйте не технології, а закони для їхнього розвитку! – президент Естонії дала поради Україні

Президент Естонії Керсті Кальюлайд в інтерв'ю журналу Новое Время поділилася досвідом своєї країни в створенні системи електронного управління, коли повний комплекс державних послуг існує в електронному режимі.

kaljulaid.jpg

Президент Естонії Керсті Кальюлайд

Завдяки цьому, за її словами, Естонія економить 2% ВВП на цифрових операціях.

"Інформаційно-комунікаційний сектор приносить нам 6% ВВП, ну і найбільша перевага - це п'ять нормальних робочих днів, які будь-який громадянин Естонії не витрачає на нескінченні ходіння по держустановах. Все можна зробити онлайн", - розповіла Кальюлайд.

Головним принципом створення такої системи Кальюлайд назвала законодавство, яке дозволяє інноваціям та технологіям розвиватися максимально швидко.

"Правильне законодавче поле - головна умова, щоб нові технології йшли до країни і розвивалися без втручання держави і витрати держкоштів. Як і будь-яка держава, яка не краде і не помічена в корупції, у вільних ресурсах ми обмежені. Ми економимо державні кошти", - зазначила естонський лідер.

Вона нагадала, що на відміну від більшості країн, в Естонії немає великого бюджетного дефіциту - закон про бюджет не дозволяє його мати. "Тому головний принцип: не створюйте технології, створюйте законодавство, на основі якого приватний бізнес буде розвивати інноваційні технології. Так робимо ми", - резюмувала Кальюлайд.

Як приклад масштабних швидких перетворень вона назвала грошову реформу в Естонії. "МВФ говорив, що вона неможлива, але ми зробили її. Провели податкову реформу і ввели податок на виведений капітал. Ця реформа також викликала багато сумнівів, але ми її провели, отримали позитивний результат, і сьогодні Україна та інші країни йдуть за нами у своєму бажанні її імплементувати", - зазначила президент Естонії.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Правильна порада. Найперше правило - не заважай!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи