Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Фестиваль з майбутнього

В Полтаві з величезним успіхом пройшов фестиваль україномовної музики «Мазепа-фест»
Культурішер Беобахтер, спеціалітет фюр Майдан-Культура

Фестиваль тривав два дні, на ньому виступили більше двадцяти рок-команд з України і Полтави. Серед них – «Мертвий півень», «Гайдамаки», «Вій», «Перкалаба», місцева «Арахнофобія». За твердженням фахівців, подібних рок-сейшенів в нашій країні не відбувалося мінімум декілька рокв, а Лівобережна Україна (якщо не брати до уваги померлу «Червону руту») взагалі нічого подібного не бачила.

Фестиваль організувала місцева «Просвіта» і народний депутат України Микола Кульчинський. «Акція направлена на захист від дискримінації україномовної музики, - сказав «Майдану» нардеп. – Ми намагалися показати полтавцям мало розкручені, але професійні і якісні команди, які грають україномовну музику».

Співоче поле під відкритим небом, де проходили концерти, було вщерть заповнене. У дні фестивалю музиканти мали постійні прямі ефіри на місцевій радіостанції. У приїзджих і організаторів виникало радісне здивування, коли серед слухачів час від часу впадали в очі місцеві хлопці у вишиванках, причому не з числа активістів патріотичних організацій.

Між виступами груп ведучий іронічно переконував піпл спілкуватися українською. На фестиваль також приїзджали прихильники року і української музики з інших міст. Декого дивував україномовний формат фестивалю. «Ето же геноцид протів русской культури!», - говорив Кульчинському молодий хлопець (українець за національністю), який організував приїзд автобусу любителів року з Чернігова. Після годинної дискусії з організаторами і під впливом атмосфери фестивалю він змінив свою думку. Принаймні заявив про це.

Також очікувався приїзд рокерів з Одеси і Донецька. Але, за чутками, місцева міліція – побоюючись, як би чого не вийшло – не пустила їх до Полтави. «Майдан» зафіксував тільки одного рокера (але на дорогому мотоциклі) аж під кінець дійства.

Музиканти відзначали особливу, так скать, домашню атмосферу акції. Однією з найбільших проблем організаторів було зігнати зі сцени музикантів, які вже відспівали відведений їм час. Дехто з них відмовлявся їхати на замовленому автобусі до Києва і залишився ще на день у Полтаві. «Це просто супер. Усе було чудово» - говорили за кулісами.

«Мазепа-фест» проводиться вдруге. Минулого року він проходив скромніше, але з не меншим успіхом. Микола Кульчинський обіцяє зробити фестиваль щорічним. На організацію першого фесту більшу частину коштів дали місцеві підприємці, котрі, боячись влади, відмовилися навіть вивішувати банери зі своєю рекламою. Цього року основні витрати взяв на себе Ющенко. Та це не перетворило музичну акцію в нудний агітпроп з довгими виступами політиків. Пропаганда полягала у роздачі прапорців і кульок з символікою Ющенка і гаслами, які час від часу викрикував ведучий. Вистачило лише один раз повторити «Так! Ющенко!» аби увесь натовп підхопив це гасло на декілька хвилин. А ті, кому не вистачило прапорців з гаслом «ТАК!», навіть пропонували більш удачливим полтавцям декілька гривень, аби їх купити. Навіть молодь у модних зараз футболках із написом «СССР» вимахувала прапорцями Ющенка.

Слід зауважити, що влада жодним чином не перешкоджала фестивалю. На відміну від минулого року, порядок підтримувала значна кількість міліції. Проте міліціонери вели себе чемно, й навіть найзапеклішим танцюристам із публіки діставалися лише усні зауваження, які – як не дивно – впливали ефективно.
Кореспондент «Майдану» навіть бачив дивну картину: група молоді завзято танцювала і не побачила, як їхні речі впали з лавочки на землю. Міліціонер підійшов і підняв. Загалом враження, ніби фестиваль проходив уже після перемоги Ющенка.
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи або смерть: Хто будуватиме новий світ після апокаліпсису? (подкаст)

Чому нову цивілізацію зможуть побудувати ТІЛЬКИ ті, хто прагне вічної молодості? Як керувати ШІ, не ставши його рабом? І чому тральфамадорський оптимізм важливіший за політичні програми?

Останні записи