Важливість: 
3
Японія обійшла Китай: наслідки торговельної війни з США

Китай поступився другим рядком в рейтингу найбільших фондових ринків своєму головному азіатському конкуренту - Японії.

Після п'ятничного зниження курсу акцій, за даними Bloomberg, обсяг китайських цінних паперів скоротився до 6,09 трлн дол. Обсяг японських цінних паперів виявився хай і не набагато, але все ж більшим - 6,17 трлн дол.

Втім, і японському, і китайському фондовим ринкам дуже далеко до американського. У США обсяг ринку цінних паперів трохи перевищує 31 трлн дол!

Японія змогла таким чином, хоча можливо і ненадовго, повернути собі друге місце в рейтингу фондових ринків, втрачене в кінці 2014 року. Причому тренд, здається, на її користь. Китайський фондовий ринок встановив «особистий рекорд» в червні 2015 року, перевищивши 10 трлн доларів.

В цьому році як акції китайських компаній, так і китайська валюта відчувають сильний тиск від торговельних суперечок з Америкою. Серйозний негативний вплив на фондовий ринок КНР надають і спроби уряду знизити борг і збільшити темпи розвитку економіки.

«Втрата другого місця - наслідок торгової війни», - пояснює Бенні Лем, керівник відділу досліджень CEB International Investment Corp. в Гонконзі.

Shanghai Composite Index опустився в цьому році більш ніж на 16%, що є одним з найгірших результатів серед найбільших фондових бірж. Перший тиждень серпня став гіршим майже за півтора місяці. Найгірший стан справ у промислових і високотехнологічних китайських компаній.

На проведеному в останній день липня засіданні Політбюро КПК було вирішено приділити більше уваги і сил підтримки зростання економіки з урахуванням несприятливих умов, що виражаються, в першу чергу, в торговельній війні з США.

Джерело

Наші інтереси: 

Китай втрачає позиції. Японія - геополітичний союзник України і США. 

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка