Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Китай тестує окуляри, які миттєво визначають злочинців

Категорія:

На контрольно-пропускному пункті на околиці Пекіна місцева поліція перевірятиме новий інструмент безпеки: розумні окуляри, які можуть миттєво фіксувати риси обличчя, реєстраційні знаки автомобілів, і зіставляти їх з базою даних підозрюваних у режимі реального часу.

Окуляри, створені компанією LLVision, сканують особи пасажирів автомобілів і виводять слова «чорний список», коли вони збігаються з централізованим списком порушників.

Як стверджують місцеві ЗМІ, зокрема, China Digital Times, тест обладнання, який збігається з проведенням щорічного засідання китайського парламенту в Пекіні, підкреслює прагнення лідерів Китаю з використання технологій для підвищення безпеки в країн. 

"Китайське керівництво колись відчувало тривогу з приводу розвитку інтернет-технологій і комунікаційних технологій", - зазначив Девід Бандурський, співзасновник проекту China Media і дослідник в області засобів масової інформації в Університеті Гонконгу.

"Зараз вони бачать в них абсолютно необхідні інструменти соціального і політичного контролю". 

Однак виконавчий директор LLVision Ву Фей заявив, що китайські громадяни не повинні турбуватися про проблеми конфіденційності, оскільки влада Китаю використовує обладнання для "шляхетних причин" - тільки для упіймання підозрюваних і осіб, які переховуються від правосуддя.

"Ми довіряємо уряду", - додав він в інтерв'ю агентству Reuters. 

Китай наразі робить акцент на використання технологій: штучний інтелект, розпізнавання облич і big data. Наприклад, в лютому стало відомо, що уряд країни планує привласнити рейтинг кожному громадянину республіки - до 2020 року в країні запрацює так звана "система соціального кредиту". 

За цією системою держава оцінить кар'єрні досягнення людей, їх освіту та рівень доходу; також на положення в рейтингу впливатиме поведінка користувачів в інтернеті. За допомогою цих даних влада має намір аналізувати поведінку кожного громадянина.  

Наші інтереси: 

Тоталітарний режим прагне повного контролю над громадянами.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи