Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Електрокар Ілона Маска запущено у відкритий космос за допомогою надважкої ракети Falcon Heavy

Надважка ракета-носій Falcon Heavy американської компанії SpaceX успішно стартувала з мису Канаверал.

На 2-ій хвилині польоту обидва бічних прискорювача ракети успішно від’єдналися від другого ступеня, який продовжив рух по траєкторії.

 

 

Потім відбулося відділення другого ступеня і скидання головного обтічника. Через 8 хвилин польоту бічні прискорювачі здійснили посадку на першу і другу посадочні зони, відповідно. Причому обидва прискорювачі сіли майже одночасно.

Так як пуск є пробним, єдиним корисним навантаженням Falcon Heavy став особистий електромобіль Ілона Маска – вишневий Tesla Roadster з одягненим в скафандр виробництва SpaceX водієм-манекеном (в майбутньому в таких скафандрах літатимуть астронавти компанії). При старті аудіосистема електромобіля грала пісню Девіда Боуї Space Oddity, пісня включалася і на трансляції пуску. На екрані, встановленому в приладову панель автомобіля, під час запуску горіла напис «Не панікувати!».

Другий ступінь мав приземлитись на морську платформу «Of Course I Still Love You», але зв’язок з нею під час посадки був втрачений.

Раніше Маск підкреслив, що запущений ним автомобіль буде знаходитися на орбіті «протягом мільярдів років або близько того».

Ракета-носій Falcon Heavy складається з трьох багаторазових сегментів – двох бічних прискорювачів і першого ступеня. Передбачається, що після пуску всі три частини сядуть аналогічно першому ступеню Falcon 9: два бічні прискорювача повернуться до місця запуску на Мисі Канаверал, а центральна секція виконає посадку на морській платформі.

Falcon Heavy – надважка ракета-носій, здатна доставляти на низьку опорну орбіту до 63,8 тон, сказано на офіційному сайті SpaceX.

Як зазначає Ілон Маск, це «більше, ніж маса заправленого паливом авіалайнера Boeing 737 з пасажирами, екіпажем і багажем на борту» і як мінімум в два рази перевищує можливості найближчого конкурента – ракети-носія Delta 4.

Про розробку було оголошено в 2011 році. Компанія стверджує, що вартість пуску становить приблизно $90 млн. Це втричі дешевше, ніж старт Delta 4, сказав Маск.

Наші інтереси: 

Неймовірні речі, неймовірні технології. Не здивуюсь, якщо виявиться, що Маск має українське коріння.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

США готові до виведення на орбіту лазерної і гіперзвукової ракетної зброї. Це відповідь на антисупутникову зброю Росії і Китаю:

Континентальний блок: Росія і Китай зміцнюють космічне співробітництво

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

США готові до виведення на орбіту лазерної і гіперзвукової ракетної зброї. Це відповідь на антисупутникову зброю Росії і Китаю:

Континентальний блок: Росія і Китай зміцнюють космічне співробітництво

Все, що робиться з власної волі, – добро!