Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
34

"Енергоатом" продовжив до 2025 року договір з Westinghouse про постачання ядерного палива

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом", що є оператором усіх діючих атомних електростанцій України, уклало угоду про продовження терміну дії договору з американсько-японською компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для семи з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років. Про це повідомила прес-служба Westinghouse.

Як йдеться в повідомленні, компанія Westinghouse Electric заявила про укладення угоди про продовження терміну поставок ядерного палива згідно договору з Державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Зокрема, цією угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення і продовження дії договору, термін дії якого закінчується в 2020 році.

В рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії "ТВЕЛ" - держкомпанія "Енергоатом" у квітні 2014 року уклала договір з американсько-японською компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

На сьогоднішній день шведське паливо успішно експлуатується на Запорізькій та Південно-Українській АЕС. Раніше повідомлялося, що Westinghouse готова повністю замінити постачання ядерного палива з РФ для України.

Наші інтереси: 

Енергонезалежність -  мета України.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Символічно, що Westinghouse - це американсько-японська компанія. З долученням України намічається формування ядерної осі США - Україна - Японія.

Все, що робиться з власної волі, - добро!