Важливість: 
3
Українці не усвідомлюють успіхів власної держави - британський аналітик

Україна лише за 3 роки досягла вражаючих успіхів, але самі українці цього до кінця не усвідомлюють. Це є чималою загрозою для подальшого просування шляхом реформування, сказав один з авторів звіту британського аналітичного центру в галузі міжнародних відносин Chatham House Джон Лох (John Lough).

john-lough.jpg

Джон Лох (John Lough), британський аналітик

«Велика проблема полягає в тому, щоб продемонструвати широкому загалу в Україні, що країна перебуває на шляху, який зміцнить її інститути, принесе більше інвестицій, і в кінцевому підсумку підвищить стандарти життя, забезпечить безпеку. Зараз населення не дуже це бачить і розуміє», - зазначив аналітик.

Як приклад він навів те, що аж ніяк не всі зраділи, коли вступив в дію безвіз, дуже серйозне досягнення. Новина була погано сприйнята деякими людьми, тому що вони просто не можуть собі дозволити скористатися ним, зазначає Лох. При цьому він вказує на те, що Україна змогла домогтися того, чого так сильно хотіла Росія останні роки, але не отримає ще дуже довго.

Зрозуміти зростаюче в суспільстві невдоволення темпами реформ, на чому грають популісти. Він закликає не недооцінювати рівень невдоволення.

Влада, громадські організації, на його думку, просто не доводять до публіки досягнення, суспільство не довіряє владі.

Тим часом, за 3 роки було зроблено більше, ніж за попередні 22 роки незалежності, переконані автори доповіді. Зокрема, це відноситься і до питання боротьби з корупцією: на шляху зменшення можливостей для корупційних діянь був досягнутий значний успіх, але широкому загалу про це нічого не відомо, і вона думає, що «нічого не змінилося».

Автори вважають, що майбутнє і доля України безпосередньо залежать від подальшої трансформації відносин між громадянами, економікою та державою.

Доповідь була представлена в Брюсселі, реакція там була позитивною, «її сприйняли як об'єктивну, збалансовану, критичну в деяких аспектах щодо обох сторін», розповів Лох, який представив документ в Берліні в середу.

Далі має бути презентація в кількох містах України. Українські ж чиновники звіт сприйняли як "дуже точний", але в деяких моментах, що прогнозовано, з його висновками не погодилися. Позитивним, за словами Лоха, є те, що вони вважають його «корисним барометром», сприймають оцінки серйозно і в цілому готові прислухатися до порад міжнародних експертів.

«Ми дійшли спільного висновку, що Україна зробила суттєвий прогрес, але недостатній, щоб гарантувати успіх цих реформ і забезпечити те, що вони в тій чи іншій формі не будуть зведені нанівець, або повернені назад», - зазначив співрозмовник агентства.

Наші інтереси: 

Зі сторони видніше. Українцям варто дивитись на життя з позитивом і в майбутнє.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка