Важливість: 
3
Ілон Маск закликав заборонити роботів-вбивць

Ряд світових виробників робототехніки та штучного інтелекту, в тому числі і  гендиректор SpaceX Ілон Маск, закликали Організацію Об’єднаних Націй заборонити розробку та використання роботів-вбивць.

“Після розробки, смертельна автономна зброя зробить конфлікти набагато масштабнішими, ніж будь-коли, і швидшими, ніж люди можуть зрозуміти. Це може бути зброя терору, зброя, яку деспоти і терористи використовують проти ні в чому не винних людей, а також зброя, зламана хакерами”, – цитує The Guardian заяву виробників.

Зазначається, що у числі авторів звернення є гендиректор SpaceX Ілон Маск і засновник компанії, що займається штучним інтелектом, DeepMind Мустафа Сулейман.

Хоча заява про автономну зброю звучить наче із фантастичного фільму, та подібні озброєння вже існують.

Наприклад у Кореї, розроблений компанією Samsung робот-вартовий SGR-A1 здатний самостійно приймати рішення про необхідність відкривати вогонь, але поки точно невідомо, чи дійсно він використовується саме в такій якості і в такій комплектації в особливій демілітаризованій зоні, яка відокремлює Південну Корею від КНДР, – сказано у повідомленні видання.

Нагадаємо, раніше Маск вже заявляв, що штучний інтелект є основною загрозою для людської цивілізації.

“Роботи можуть почати війну, випускаючи фейкові новини та прес-релізи, підробляючи облікові записи електронної пошти та маніпулюючи інформацією. Перо сильніше меча”, – говорив він.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Роботи та штучний інтелект повинні залишатись під контролем людини.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка