Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому війську потрібна гуманітарна і організаційна революція – The National Interest

В інформаційну еру перевага над ворогом потребує чогось більшого, ніж просто технологічні прориви. Нам потрібно змінити ставлення до людей і допомогти технічно просунутим молодим солдатам.

armiya.jpg

Тихо! Йде війна.
Тихо! Йде війна.

Якщо ви хочете переконатися в тому, наскільки докорінно змінилася військова справа, вам варто відвідати працівників авіації в розсіяних по всьому світу будівлях, що позбавлені вікон і нагадують склади.

Вони керують системою під назвою «Розосереджена Розвідувальна Система» (Distributed Common Ground System) - армійське найменування для великої мережі, що надає інформацію в режимі реального часу для обслуговуючих військову авіацію аналітиків. Вони цілодобово підтримують зв'язок з американськими військовими в кампанії проти «Ісламської Держави», в той же час відстежуючи гарячі точки навколо планети.

Проте хоч якими б революційними не були ці мережеві розвідувальні станції, вони все-таки старіють. На даний момент ми замінюємо їхню техніку і програмне забезпечення на системи хмарних додатків. Коли я говорив про це з солдатами, юний авіатор розповів мені, що вже створив додаток, здатний до виконання його роботи - аналізу і обчисленням розвідувальної інформації.

Потім він пожартував, що називає свій додаток «Стіною», оскільки кожен раз, коли він намагається ввести його в експлуатацію, то  впирається в бюрократичний глухий кут.

Парою слів молодий авіатор висловив той підхід, який ми повинні докорінно змінити, якщо розраховуємо зберегти американську військову перевагу.

У наведеному мною прикладі, хоч і частковому, але такому,  що відображає, як мені здається, загальний стан справ, авіатор представляє собою безліч готових до інновацій молодих людей. Однак занадто часто їм заважають прийняті у нас норми.

Зараз як ніколи важливо дати цим юним винахідникам можливість проявити себе, поки міністерство оборони намагається знайти гідну відповідь противникам, що крок за кроком скорочують нашу технологічну перевагу.

Цілком очевидно, на мій погляд, що в інформаційну еру перевага над ворогом потребує чогось більшого, ніж прості технологічні прориви. Нам потрібно змінити ставлення до людей на кшталт того авіатора, що  розробив «Стіну», і допомогти технічно просунутим молодим солдатам, які забезпечать нам довгостроковий прогрес.

Армії потрібно створити свого роду «екосистему» ​​для інновацій, що плекає  людей, ідеї та технології для загального блага.

В ході американської історії такі екосистеми з'являлися в різних місцях і промислових областях, включаючи Детройт (масове виробництво), Нью-Джерсі (наукові дослідження), Голлівуд (розваги), і, зі свіжих прикладів, Кремнієву долину (інформаційні технології).

Якщо міністерство оборони розраховує перевершити наших супротивників, нам потрібно переосмислити ставлення до людей, ідей і технологій.

Десятиліттями ми вдосконалювалися в одній з нашими суперниками грі замість того, щоб змінити її правила. Проводячи паралелі з поп-культурою, ми намагалися краще грати в футбол замість того, щоб почати грати в квідич, агресивний спорт з книг про Гаррі Поттера.

Настала пора дати волю молодим винахідникам у наших військах, щоб вони розробляли гідні Google або Facebook розумні програми та шукали кращі способи вести або запобігати війни.

Удосконалення технологій має безперечне значення, однак нам потрібно зберігати обережність, оскільки одне лише військове обладнання навряд чи забезпечить нам вирішальну перевагу.

Так чи інакше, наші суперники наздоженуть наші розробки задовго до їх введення в дію. Це не означає, що обладнання не потрібно розвивати, проте нам варто враховувати, що інформаційні технології здобули таку важливість, що саме лише сучасне обладнання навряд чи гарантує нам перемогу над ворожими державами і їх представниками.

З урахуванням цих нових викликів, якою має бути екосистема, яка змінить правила гри?

Незважаючи на протести консерваторів, нам потрібно перетворити військові підрозділи в подобу стартапів Кремнієвої долини.

Мова тут не про вигадливі крісла і капсули для сну. Я маю на увазі застосування підходу стартапів до зв'язку між людьми, ідеями і технологіями.

По-перше, армії потрібно вкладати куди більше сил і ресурсів в розвиток особистих талантів. Глави новаторських організацій на кшталт Google вирощують і розвивають таланти, оскільки усвідомлюють, що інновації відбуваються на корінному рівні.

Ми повинні перетворити військові підрозділи в місця, де молоді винахідники знайдуть нові можливості і зв'язки.

На даний момент два моїх авіатора входять в Експериментальний Підрозділ Оборонних Інновацій (Defense Innovation Unit Experimental) - форпост, створений міністерством оборони в Кремнієвій долині для роботи з кращими комерційними технологіями в світі,  де вони створюють додатки для наших польових підрозділів. На мій погляд,  такі самі можливості ми повинні забезпечити на глобальному рівні.

По-друге, ми повинні змінити організацію і спосіб дій багатьох підрозділів. В інноваційних центрах Америки співробітники представляють свої організації в якості діаграм Венна, а не  вертикальних графіків. У Кремнієвій долині місця перетину на діаграмі є джерелом нових можливостей і двигуном інноваційного мислення. Військові організації ж занадто часто діють камерно, працюючи над проектами в ізоляції і строго слідуючи бюрократичним вимогам.

У своїй книзі «Загін загонів» (Team of Teams), генерал Стенлі Маккрістал (McChrystal) пише про те, як його ударна група об'єднала принцип дії розвідки і оперативників, завдяки чому стрімко знищила грізну агентурну мережу Заргаві в Іраку.

Міністерство оборони має ввести подібний устрій у всіх родах військ, щоб піхотинці і пілоти F-22 могли займатися мозковим штурмом нарівні з фахівцями з електроніки та розвідувальними аналітиками і діяти гнучкіше, ніж наші противники. Саме цим і займаються «бойові програмісти», яких ВПС недавно розмістили на Близькому Сході для боротьби з «Ісламською Державою».

Нарешті, мозкового штурму буде недостатньо, якщо ці молоді люди не зможуть швидко застосувати свої ідеї на практиці.

Модульний дизайн обладнання, додатків і мереж, що дозволяє оновлювати їх прямо «з поля», буде мати для екосистеми ключове значення.

Міністерство оборони має забезпечити солдатам доступ до інтерфейсу для програмування, що дозволяє створювати додатки для виконання певних програм. При створенні чогось від літаків до програм, армія повинна перейти від незграбної планової розробки до «платформ для розробки», які дозволять винахідливим солдатам як слід підлаштовувати військові технології та спорядження під власні потреби.

Само собою, модульність і програмні інтерфейси тягнуть деякі ризики. Однак централізована система захисних заходів, що використовується нами при роботі з інформаційними технологіями, стримує підприємницький дух наших молодих інноваторів.

Ця політика ставить під сумнів нашу здатність до розробки нових технологій, досить швидких, щоб відповісти на виклики.

У минулому році ВПС профінансували мережу, що належить державі, з відкритою архітектурою для підрозділів на зразок нашого, і це зробило можливим хмарне програмування, прискорену розробку додатків і машинне навчання.

Ми повинні зробити наступний крок і створити екосистему, яка зуміє скористатися такою мережею, оскільки в найближчому майбутньому перемога чи поразка будуть залежати від того, наскільки швидко юні військові уми зможуть розробляти програмне забезпечення, інтегрувати дані і використовувати штучний інтелект.

Армія дала Америці інтернет і GPS; подолала звуковий бар'єр і вибудувала глобальну розвідувальну мережу, що забезпечує безпеку нашої нації. Ми залишаємося найпотужнішою і найбільш технологічно просунутою армією світу.

Однак спочивати на лаврах і розраховувати на технології, які копіюють наші противники, недостатньо - настав час для нового початку. Іскра інновацій особливо яскраво горить серед молодих військових.

Військові служби завжди будуть цінувати і плекати дисципліну, підпорядкування, здоров'я та інше. Міністерство оборони має так само цінувати і здатність до інновацій в рядах своїх службовців.

Наші інтереси: 

Військові технології завжди були передовими. Для забезпечення конкурентності у новому світі, армія повинна змінитись першою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Порівняйте:

1. "Ми повинні зробити наступний крок і створити екосистему, яка зуміє скористатися такою мережею, оскільки в найближчому майбутньому перемога чи поразка будуть залежати від того, наскільки швидко юні військові уми зможуть розробляти програмне забезпечення, інтегрувати дані і використовувати штучний інтелект." (Полковник ВПС Джейсон М. Браун (Jason M. Brown), США)

2. "Вони взнали нашу стратегію. Вони вивчили наші слабкості. Атаки чужинців знищують нашу расу. Якщо ми хочемо вижити, нам потрібні нові гравці. Ті, що думають не так, як ми. Ті, що не бояться. Ті, що стануть несподіванкою для супротивника. Можливо навіть поняття супротивника несподівано зміниться…"
(А це звідси - "Гра Ендера" - Гравець: Арій Хрестовий)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Особливо сподобалось: Ми повинні перетворити військові підрозділи в місця, де молоді винахідники знайдуть нові можливості і зв'язки.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Під час читання цього матеріалу в моїй голові (пам'яті) одразу вигулькнула на поверхню інформація про фільм "Гра Ендера" ...
Гра Ендера. Український трейлер #2 (2013)
(для тих, хто бажає переглянути повністю - ЛИНК). До слова, фільм поставлений по фантастичному роману Орсона Скотта Карда з циклу «Ендер Віггін» — «Гра Ендера» (англ. Ender's Game) (вийшов з друку в 1985 році). Українською перекладений 2013 року у версії Валерія Верховського і Т. Педан ("Чтиво").

Так от,

у фільмі є такий собі полковник Гірем Графф, який шукає і навчає обдарованих дітей і керує існує програмою з відбору талановитих дітей. Реалізація цієї програми дозволила Гірему Граффу віднайти Ендрю Віггіна, який проявляє талант до стратегічного мислення. Що в певний момент дозволило повністю знищити ворожу до землян расу форміків.

Цитата:
Ми повинні перетворити військові підрозділи в місця, де молоді винахідники знайдуть нові можливості і зв'язки.
...
Ми повинні зробити наступний крок і створити екосистему, яка зуміє скористатися такою мережею, оскільки в найближчому майбутньому перемога чи поразка будуть залежати від того, наскільки швидко юні військові уми зможуть розробляти програмне забезпечення, інтегрувати дані і використовувати штучний інтелект.

Хай живе "Пошукова Система Всесвіт"!!! ))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Порівняйте:

1. "Ми повинні зробити наступний крок і створити екосистему, яка зуміє скористатися такою мережею, оскільки в найближчому майбутньому перемога чи поразка будуть залежати від того, наскільки швидко юні військові уми зможуть розробляти програмне забезпечення, інтегрувати дані і використовувати штучний інтелект." (Полковник ВПС Джейсон М. Браун (Jason M. Brown), США)

2. "Вони взнали нашу стратегію. Вони вивчили наші слабкості. Атаки чужинців знищують нашу расу. Якщо ми хочемо вижити, нам потрібні нові гравці. Ті, що думають не так, як ми. Ті, що не бояться. Ті, що стануть несподіванкою для супротивника. Можливо навіть поняття супротивника несподівано зміниться…"
(А це звідси - "Гра Ендера" - Гравець: Арій Хрестовий)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Щоб швидко запроваджувати нове у практику,організація (в даному випадку збройні сили США) повинна бути приватною структурою,або під керівництвом брахманів...

Вірю в те, що розумію.