Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Дрони, роботи і інші передові технології на навчаннях морпіхів США

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

З середини квітня на найбільшій базі Корпусу морської піхоти США Західного узбережжя Camp Pendleton пройдуть перші в історії навчання S2ME2 ANTX (Ship To Shore Maneuver Exploration and Experimentation Advanced Naval Technology Exercise), на яких будуть протестовані близько 50 нових військових технологій.

Спектр новинок - від міні-безпілотників до засобів радіоелектронної боротьби, які можна використовувати в майбутніх операціях з десантування на узбережжі противника. Мета навчань - відібрати передові технології, які пройдуть випробування вже в ході інших, більш наближених до реальності, великих осінніх навчаннях Bold Alligator біля східного узбережжя США.

Вітер змін дме з гори все сильніше

Ініціатива підтримується на самих верхах. Руку на пульсі тримає міністр Військово-морських сил США Шон Стеклі, який отримав цю посаду за Трампа, а раніше очолював департамент флоту США з науково-дослідної роботи і закупівлям.

За словами Стеклі, навчання дозволять оцінити технології, які будуть застосовуватися при наступальних десантних операціях морської піхоти США.

Морпіхи поспішають. Раніше оцінка перспективності технологій займала від 18 до 25 місяців, а зараз американці хочуть скоротити цей час до дев'яти місяців.

Ідея такого підходу народилася ще влітку 2016 року, а в жовтні морпіхи почали приймати пропозиції від компаній з найрізноманітніших хайтек-індустрій США. Власне, одна з відмінностей нових навчань - широке залучення громадянського сектора і мінімізація бюрократичних бар'єрів.

Близько 100 інженерів і фахівців флоту і морської піхоти вивчили 124 технологічні заявки. В результаті 50 відібраних технологій будуть протестовані 15-27 квітня, а ще 50 будуть просто представлені для подальшого вивчення без реальних випробувань.

В ході навчань поки не мається на увазі участь умовних сил противника, тобто технології будуть просто продемонстровані в "тепличних" умовах.

Багато технологій, а то й більшість, будуть відкинуті в ході цих двох навчань, але, за запевненням морпіхів, це як раз те, що необхідно робити - і якомога швидше. Краще побачити всі помилки в самому початку, ніж починати робити закупівлі в війська або застосовувати провальні технології в бою.

Що будуть випробовувати

В ході навчань вирішили тестувати не окремі категорії технологій (наприклад, повітряні дрони або системи зв'язку), а розбили всі заявки на шість місій.

Місії в ході навчань визначені в такий спосіб:

  • "Щит". Рання розвідка і рекогностування. Наприклад, рої повітряних, підводних і наземних безпілотників, що діють на великих відстанях, дозволяють вибрати для десантування не самі очевидні і несподівані для противника місця на узбережжі, замість лобової  передбачуваної висадки на зручному пляжі.
  • "Спис". Визначення загрози. Наприклад, безпілотники з розвідувальною апаратурою і датчиками, які здатні максимально близько наблизитися до цікавих для морпіхів об'єктів і передати по безпечних каналах зв'язку детальну інформацію.
  • "Кинджал". Рекогностування і усунення загрози. Знову безпілотники або пілотовані платформи позначають мінні поля і будь-які інші загородження, що перешкоджають десантуванню.
  • "Кортик". Маневрування при висадці. Безпілотні і пілотовані платформи, які доставляють морпіхів на берег. Одноразові повітряні безпілотники, що запускаються в якості помилкових відволікаючих цілей для противника.
  • "Широкий меч". Бойова міць на узбережжі. Безпілотні наземні роботизовані платформи, проводять вогонь по противнику, доставляють боєприпаси і відповідають за матеріальне забезпечення десантування морпіхів; 3D-принтери, які друкують запчастини прямо на березі.
  • "Бойова сокира". Засоби радіоелектронної боротьби і захищення системи зв'язку, що дозволяють як глушити противника, так і управляти всією операцією.

Чому будуть випробовувати

Навчання S2ME2 ANTX - це ще один крок до  активної підготовки Збройних сил США до протистояння з технологічно розвиненим супротивником в умовах так званої "системи обмеження доступу" (A2 / AD, Anti-Access, Area Denial), коли флот і авіація США не можуть ефективно і безпечно оперувати біля узбережжя через російські і китайські  ракети дальньої дії і системи раннього виявлення.

За словами генерал-лейтенанта Роберта Уолша, "загроза змушує рухатися нас швидше". Загрозою можуть бути лише Росія і Китай на сьогоднішній день.

В ідеальному сценарії спочатку рої безпілотників проводять розвідку узбережжя, вибирають місце висадки, складають карту загроз. Потім на берег десантуються роботизовані безпілотні системи і пригнічують вогнем опір ворога. Після цього приступають до дії передові загони морської піхоти і платформи матеріального забезпечення, і, нарешті, висаджуються більші десантні підрозділи.

Полковник Ден Салліван з Лабораторії ведення бойових дій Корпусу морської піхоти США резюмує мету навчань так: "Щоб вважатися великою державою, ви повинні бути спроможними на силовий злам оборони противника".

Нові технології і їх якнайшвидша оцінка в квітні цього року, а потім обкатка в жовтні повинні забезпечити США саме цю здатність в сучасних умовах.

 

Джерело, переклад НО

Наші інтереси: 

Хочеш миру - готуйся до війни. Слабка армія і відстале озброєння - це найбільша провокація для ворога. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи