Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

Континентальний блок: у 2016 році Китай став головним торговим партнером Німеччини

Пекін вперше вийшов на перше місце в списку головних торгових партнерів Берліна. Успішно розвивається співпраця з Москвою: німецький експорт до Росії в 2017 році, згідно з прогнозами, виросте як мінімум на 5%.

170306-merkel.jpg

Візит канцлера Німеччини Ангели Меркель до Китаю
Візит канцлера Німеччини Ангели Меркель до Китаю

Німецький імпорт з Китаю і експорт до нього в 2016 році, за даними Федерального управління статистики ФРН, досяг 170 млрд євро (180 млрд доларів) – повідомляє Expert Online.

У 2015 році Сполучені Штати вперше за 54 роки обійшли Францію і стали головним торговим партнером ФРН. Однак у першому рядку рейтингу вони перебували зовсім недовго. За підсумками 2016 року Америка опустилася на третє місце, поступившись КНР і Франції. Головна причина – скорочення американського експорту до Німеччини в 2016 році. Сусідня Франція зі 167 млрд євро на 2 млрд обійшла США.

У заяві Комітету зі східноєвропейських економічних відносин, котра з’явилася в лютому 2017 року, говориться, що німецький експорт до Росії в цьому році, згідно з прогнозами, виросте як мінімум на 5%. Зростання прогнозується вперше після введення Заходом санкцій проти Москви.

«Оптимізм німецьких експортерів зараз на підйомі», – прокоментував ситуацію директор економічного інституту «Ifo» Клеменс Фуест. Він також додав, що в лютому прогнози по німецькому експорту підвищилися. У першому кварталі очікується його подальше зростання.

Німців, які живуть в Америці, може втішати те, що США залишаються головним імпортером німецьких товарів. У минулому році вони купили товарів і продукції у першій європейської економіки в цілому на 107 млрд євро. Франція за цим показником залишилася на другому місці зі 101 млрд євро. Третя – Великобританія.

Сполучене Королівство ввезло товарів з Німеччини на 86 млрд євро. При цьому британські товари особливого попиту в ФРН в 2016 році не користувалися. Перевищення німецького експорту до Британії над імпортом британських товарів перевалило 50 млрд євро. За цим показником Великобританія обійшла Америку, в якої дефіцит торгівлі з Німеччиною склав 49 млрд євро. На частку США і Британії припадає приблизно 40% торгового профіциту Німеччини, що склав в минулому році 252,9 млрд євро.

Федеральний канцлер Ангела Меркель приїжджала в червні 2016 року в Пекін з офіційним робочим візитом. Вона говорила, що важливість КНР як торгового і дипломатичного партнера швидко збільшується, і закликала Пекін відкрити китайський ринок для німецьких компаній. Додому канцлер повернулася з 24 угодами на 2,73 млрд євро.

Китайська компанія Midea Group придбала провідного виробника роботів – німецьку фірму Kuka AG. Незважаючи на загрозу національній безпеці, Берлін все ж схвалив угоду. У січні китайські інвестори офіційно стали головними акціонерами Kuka. Вартість угоди перевищує 4 млрд євро - повідомляє Expert Online


Що таке Континентальний блок, який облудно називають «Великою Європою від Владивостока до Ліссабона»? Це геополітична вісь Париж–Берлін–Москва–Пекін, проект підкорення Європи індустріальною Азією, ліквідації України і США. Про це дивіться у програмі Intermarium.TV: 

Наші інтереси: 

Сформувати Співдружність Міжмор’я і не допустити творення Континентального блоку.

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка