Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Надзвичайна знахідка на дні Чорного моря

Стародавній грецький корабель спочиває біля берегів Болгарії
Дослідникам вдалося розшукати на дні Чорного моря залишки корабля, що затонув приблизно 2400 років тому. Неймовірна знахідка засвідчує, що вже у античні часи рух морського транспорту в цьому регіоні був доволі жвавим.

Судно, завантажене амфорами, давньогрецькими керамічними посудинами для перевезення рідких та сипких речовин, а також продуктів харчування, затонуло у ІV столітті до н.е. В ті часи Давня Греція переживала розквіт економіки та культури.

В одній з амфор виявлено кістки великої пресноводної зубатки. Риба була засушена та нарізана шматками. Смажена зубатка користувалася великою популярністю в Греції. Інститут океанографії штату Масачусетс провів досліди, які довели, що зубатку було виловлено у проміжку від 488 до 228 р.р. до нашої ери.

Група американських і болгарських вчених на чолі з океанологом Робертом Баллардом, який свого часу знайшов Титанік, повідомила, що судно знаходиться на глибині близько 100 метрів в кількох кілометрах від узбережжя Болгарії. ’’Греки ходили до Чорного моря за рибою та золотом’’, - океанолог. Егейське море ’’ чарівне, проте стерильне’’. В ньому вкрай мало поживних речовин, а тому воно не може бути багатим джерелом морських біопродуктів.

Фредерік Хіберт, археолог університету Пенсільванії, що вивчав амфори, сказав, що знайдені амфори подібні на кераміку, котру у IV ст. до н.е. виготовляли ремісники Синопу, грецької колонії в Малій Азії. Давні автори писали, що греки ловили рибу неподалік півострову Крим. За словами Хіберта, судно могло вирушити у плавання від синопського порту, розташованого на південному узбережжі Чорного моря, і взяти вантаж риби на Кримському півострові, в річках якого колись жила зубатка. Вчені вважають, що після цього корабель вирушив на захід і затонув у берегів сучасної Болгарії.

Баллард сказав, що історики вперше отримали можливість подивитися на корабель згаданого торгівельного періоду, про що раніше можна були судити лише за письмовими документами. Він додав, що влітку цього року вчені продовжать вивчення залишків судна на морському дні.

Вчені повідомили про своє відкриття у середу під час конференції Національного географічного товариства, яке фінансувало експедицію. Іншими спонсорами були інститут океанських досліджень Національної адміністрації океанських і атмосферних дослідів та дослідницький інститут ’’Таємничого акваріуму’’ в штаті Коннектикут, де працює Баллард.

Керував експедицією Дуайт Коулман, науковий співробітник дослідницького інституту, повідомляє Inopressa.Ru. За його словами залишки корабля були виявлені трьома болгарськими учасниками досліджень, які 1 серпня, останнього дня експедиції, опустилися на дно моря у підводному апараті.

Греки зберігали в амфорах вино, оливкове масло, рибу та інші продукти. Дослідники побачили на дні кілька десятків цих посудин. Висота посудини, піднятої з морського дна, один метр. Це звичний розмір грецької амфори.

Влітку вчені хочуть з’ясувати, що знаходиться в інших амфорах, а також знайти уламки дерев’яного корпусу, інструменти, монети, за якими можна було б більш детально встановити вік судна. (Кореспондент)
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи