Важливість: 
3

Спецтема:

Вільні республіки Міжмор’я як політичний проект постіндустріальної Європи

Заснування постіндустріальної Співдружності Міжмор’я означає формування постіндустріальних національних республік, зацікавлених в об’єднанні у дружню сім’ю просвітлених європейських народів. Для цього потрібні національні політичні рухи, об’єднані спільною метою. Загальний політичний процес треба організувати так, щоб спільна справа Міжмор’я посилювала національні республіканські рухи, а самі ці рухи синергетично посилювали один одного.

160223-povernennyayevropy.jpg

Повернення Європи
Повернення Європи

Система і надсистема

Почнімо з того, що успішність системи залежить від того, наскільки вона відповідає інтересам надсистеми. Наприклад, успішність фабрики взуття визначається тим, наскільки вона задовольняє інтереси покупців цього взуття (див. системні принципи).

У нашому випадку це означає, що успішність національного проекту залежить від того, наскільки він може бути цікавим для інших націй.

В ідеалі кожен національний політичний рух за формування постіндустріальної республіки у складі Міжмор’я повинен автоматично посилювати усі інші національні політичні рухи такого ж спрямування. Як цього досягнути?

Спільні цінності

1. Міжмор’я утворюють екодемократичні республіки, тобто народи з республіканською формою державного правління, основаної на владі демосів. Республіка – це коли виборні органи влади формуються народом знизу догори. Влада демосів – це коли обрання відбувається тільки у спільнотах персонально знайомих людей (всі знають всіх) чисельністю до 150 осіб («обмеження Данбара»).  

2. Міжмор’я формують постіндустріальні республіки, тобто такі, що основані на цінностях постіндустріальної формації – див. Індастріал, ультраіндастріал, постіндастріал – що це таке?

3. Міжмор’я формується як вільний простір для постіндустріальних інновацій, які виростають зі спільного індоєвропейського коріння 7-тисячолітньої давності.   

Спільні назви

Для надійної ідентифікації однодумців і синергетичної взаємодії національні політичні рухи повинні мати подібні назви. У випадку України назвою руху може бути «Українська республіка Міжмор’я» (Ukrainian Republic of Intermarium):

  • «Українська» вказує на те, що це організація українського етносу;
  • «республіка» вказує на те, що влада вибудовується знизу догори;
  • «Міжмор’я» вказує на те, що республіка бачить себе членом Міжмор’я, тобто «міжморською республікою».

Подібним чином інші народи можуть сформувати політичні рухи під назвами «Литовська республіка Міжмор’я», «Польська республіка Міжмор’я», «Білоруська республіка Міжмор’я» тощо.

Метою політичного руху «Українська республіка Міжмор’я» має бути заснування Вільної Української Держави (Вільної Української Республіки) у складі Співдружності Міжмор’я.

Формування національних політичних рухів має відбуватися одночасно з формуванням Міжмор’я.  

Спільна організаційна платформа

Узгоджений розвиток, взаємодія і взаємодопомога забезпечуються комп’ютеризованою екомережею Intermarium-online, яка зараз перебуває у стані розробки. Див. також:

Творчою лабораторію з розробки і випробування постіндустріальних новацій є сайт «Народний Оглядач». Творимо!

Наші інтереси: 

Формуючи теоретичні основи постіндустріальної цивілізації, водночас треба шукати ефективні шляхи практичного втілення, зокрема, на політичному рівні. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка